Poprzedni temat «» Następny temat
Keldi 
Hodowca

Otrzymał 13 piw(a)
Wysłany: 2017-07-04, 15:44   młodziaki padają

Witam mam problem u jednej z par padł mi młody, był tylko jeden. Tak jakby w dzióbku mu pokarm zasechł i się udusił młody max 3-4 dni. Co to może być?

Seb_92 

Wysłany: 2017-07-05, 23:25   

Witam, na avatarze widzę jakieś mewki więc może pokarm za gruby tzn jakaś kukurydza albo coś.
Tak dodam od siebie u mnie tak padały w maju jak zimno było. Teraz też ochłodziło się wiec może to temperatura.
Swoją drogą troche to też był mój błąd bo gołębie miały pokarm niekompletny, skąd to wiem? Już tłumaczę. Sypałem gołębiom jęczmień i pszenicę pół na pół plus trochę mieszanki z innymi zbożami. Jako, że u mnie wolny oblot, to ptaki latały za czymś i młode czasem były nie osłonięte i nie dokarmione jak zauważyłem. Padło mi z 10 młodych w różnym wieku od 3 dniowych do 14-16 dniowych. To w okresie zimnych ogrodników w maju.
Potem kupiłem lizawkę czerwoną dla krów z solami, zauważyłem ten patent u wujka co ma różne rasy i dawało to radę ( ponad 20 młodych kapucynów od stycznia do maja z 10 par plus wiele innych młodych z innych ras), odchowałem 4 orliki i 5 zamojskich więc progres był. Potem coś znów nie tak szło, jajka nie zalęgnięte albo młode znów niedogrzane. Po różnych przygodach z produktami dla gołębi postanowiłem kupić dolovit lęgi i efekt jest taki że mam 15 młodych orlików w przedziale wiekowym 3-20 dni (dolovit kupiłem na początku czerwca) plus reszta par na jajkach pilnie wysiadując je ( czego wcześniej jakoś nie mogłem zaobserwować tego). Młode są super nakarmione. Z zamojskich dopiero zaczynają się wykluwać młode ale też większość par na jajkach siedzi. Do nich tak często nie zaglądam bo to dzikusy <rotfl> i lepiej im nie przeszkadzać.
A lizawkę mam przed gołębnikiem na kretowisku do którego dosypałem ziemi ponoć jak deszcz obmywa kostkę to lepiej.

Odpowiedz do tematu