Poprzedni temat «» Następny temat
klos1425

Wysłany: 2017-04-18, 18:55   king wysiaduje mlode po 5tyg znosi kolejne jaja porzuca mło

po raz 3 mam problem kingi 1para bardzo ładnie opiekują się jajami i wysiadują mlodę do ok 5tygodnia potem samica niesie nowe jaja i porzuca młodego prawie cały opierzony ale nie je sam i kończy się tragicznie . co robić ? zabrać nowe jaja zmuszając parę do dalszej opieki . mam jeszcze rysie gdzie samica siedzi na kolejnych jajach wciąż z młodym w gnieździe i dalej go karmi i opiekuje się . proszę o jakąś porade

mich85

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2017-04-18, 19:06   

Dokarmiać ręcznie młodego ,uczyć jeść ziarno. Lub ewentualnie podkładac jajka pod inne gołębie. Zabranie jaj nic niema.
Zwykle gdy samica znosi nowe jaja to samiec dokarmia młode,być może samiec niechce karmić.
Postaw piwo autorowi tego posta

klos1425

Wysłany: 2017-04-18, 19:15   

jakaś podpowiedz jak dokarmiać ? słuszałem o zalaniu wrzątkiem przenicy i podać po ostygnięciu w takiej postaci . martwie sie bo ma pustą grdyke . i gdybanie być morze mamka dobra a samiec do wyniany ?

mich85

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2017-04-18, 19:25   

Mam pytanie czy młody domaga sie jedzenia od rodziców ?
Siedzi w gnieździe czy chodzi po gołebniku?
Ja gdy stare zostawią młodego robie tak,zabieram go do dużego pudełka wstawiam ziarno ,wode.
Na początku sam otwieram mu dziob i wsuwam po ziarenku ,gdy zje pare ziarenek maczam dziobek delikatnie w wodzie.
I tak kilka razy,czasami gołąbek zajarzy szybko i powoli sam zaczyna skubać a czasami uczę tak kilka dni.
Grunt to obserwować czy zacznie sam jeść ,jesli nie je to karmić po ziarenku.
Nigdy nie namaczałem ziaren wiec z tym sposobem to niewiem.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
klos1425
klos1425

Wysłany: 2017-04-19, 19:36   

dziękuje za pomoc . dało mi do myślenia że samiec karmi gdy stara wysiaduje kolejne jaja . młody bardzo uporczywy żeby co kolwiek zjeść i pic podając mu z reki i na sile . młody był w celi piętro niżej i głośno nawoływał do karmienia ale grdyka od 2dni prawie pusta dziś rano młodego dałem do starej i im pojemnik z ziarnem i woda i matka wykarmiła młodego ma tak pełna grdyke ze sie prawie wywraca . dobrze ze jest silny "gołąb" płci nie widze jeszcze na 100% dziekuje zamykam temat. <radocha>

klos1425

Wysłany: 2017-04-19, 19:41   

jeszcze do tematu jakby samca nie było w gołebniku ( zlikwidował bym go ) samice zseparuje sie z innym samcem ? samica ma hmmm.. pierwszy miot 2015r mam inne miejsce do parowania odzdzielne pomieszczenie

grzegorzk1979 
WL

Otrzymał 279 piw(a)
Wysłany: 2017-04-19, 20:21   

klos1425, jak chcesz samca skasować i dać jej innego, to sparuj ją z tym drugim tradycyjnie zamykając je w jakiejś osobnej klatce. Teraz samica po pierwszych lęgach będzie chętnie powinna iść
w parę z byle wolnym samcem.

mich85

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2017-04-19, 20:24   

Najpierw niech wyrzuci jajka i samiczke ze 2-3 dni potrzyma w osobności.
Oczywiście dopiero gdy młody zacznie samodzielnie jeść.

klos1425

Wysłany: 2017-04-19, 21:15   

saniec jest felerny a samica niesie kolejne jaja i zawsze sie lęgna , wiec jak osiagnąc rezyltat ? samica na jajach a samca ubić

klos1425

Wysłany: 2017-04-19, 21:20   

troche mi ciezko pisac i przepraszam bo jestem chodowca na mieso kingi straslery i jakos rysie bo okazały sie najbardziej mamczyne

klos1425

Wysłany: 2017-06-12, 18:01   

poraz kolejny problem mlody od tej pary nauczony samodzielnego jedzenia ok 10tygodnia życia był całkowicie samodzielny i niestety padł . nie jestem pewien tej pary mam z niezaufanego zródła czy jezeli jest to para kazierodcza morze byc efektem umierania mlodych jest to ok 6miot ktore zdychają i ani jednej sztuki z tego miotu nie uchowałem

Krzysiek G

Otrzymał 214 piw(a)
Wysłany: 2017-06-12, 20:23   

Ja bym się raczej dopatrywał problemów medycznych, niż genetycznych. Może gołębie są nosicielem jakiegoś wirusa czy zjadliwej bakterii, np. koli lub salmonelli. Robiłeś badania pod tym kątem? Mogą tez być zainfekowane jakimiś robalami, które dorosłych nie zamęczą, ale przekazane na potomstwo mogą powodować jego padanie. Możliwości jest kilka, najpierw starałbym się wykluczyć te natury medycznej, zanim przyjdzie się zająć problematyką genetyczną. W tym drugim przypadku pomóc może zmiana partnera, ale jeżeli to jakaś infekcja, to młode mimo zmiany partnera padały będą nadal. Zresztą wady genetyczne raczej powodować mogą deformacje fizyczne ( krzywe mostki, dzioby, palce) niż padanie młodych. Typowy gen letalny powodował by zamieranie jajek lub młodych tuż po wykluciu, ewentualnie podczas klucia.

klos1425

Wysłany: 2017-06-15, 22:33   

jestem swierzy w temacie chodowli gołebi . wiec nie wiem jak zbadac . czy zapobiegawczo dac cos na te choroby . tylko odrobaczam , chciałbym podkreslic ze zyja w wolierze i nie sa wypuszczane chow do ubojni . kał dac do badania. jest wodnisty lekko zielony . karma kukurydza przenica rzepak i chleb suszony jak bułka tarta . do wody daje pół cytryny na 5liyrów i zabek czosnku

klos1425

Wysłany: 2017-06-16, 05:01   

zapomniałem dopisac ze efekt zdychania wystepuje u 1paty king , 2para wolniej znosi jaja i tylko przewaznie jest dobre i joz trzecie pokolenie idzie po aszt mornalnie. mam tam rysie 2pary i straslery 3pary one wychowuja normalne mlode

Odpowiedz do tematu