Poprzedni temat «» Następny temat
dv6000

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2013-03-21, 17:16   Znalezione Obrączki !

Witam. Znalazłem obrączki i mniemam że są one od gołębi rasowych. Z biegiem czasu postanowiłem je kolekcjonować bo się kilka nazbierało, ale jak do każdej kolekcji przydał by się też jej dokładny opis. Więc kolejne postanowienia kierują mnie tutaj. Wychodzę z wniosku że hodowcy pewnie pomogę mi w identyfikacji obrączek a ja w zamian będę podawał numery i ktoś może w końcu odnajdzie swojego zagubionego gołębia (przynajmniej myślę że tak to będzie działać) Podam odwzorowane sygnatury obrączek, jeśli będzie ktoś uprzejmy to z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam M.

Obrączki.png
Plik ściągnięto 4456 raz(y) 2,37 KB

Postaw piwo autorowi tego posta

Krzysiek G

Otrzymał 212 piw(a)
Wysłany: 2013-03-21, 20:37   

Pierwsza obrączka polska, związkowa PZHGRiDI, rozmiar 9 mm, rok 2005, nr związku 010, nr obrączki 690. Druga obrączka czeska związkowa, rozmiar 9 mm, rok 2010, seria i numer E5560.

dv6000

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2013-03-21, 21:18   

Dzięki kolego :) Mam pytanie odnośnie co to znaczy związkowa , oraz mniemam iż EE to seria (o ile dobrze zrozumiałem) ? Ciekawi mnie jeszcze jaki ptak ją nosił ? Pewnie nie będzie można było stwierdzić, a bliższe stwierdzenie to by chyba było Gołąb Rasowy ?
Ostatnio zmieniony przez dv6000 2013-03-21, 21:46, w całości zmieniany 1 raz  

Pinki 

Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2013-03-21, 21:25   

związkowa to ze dany związek w danym mieście ma swój nr oddziału na obrączce, a oznaczenie EE znaczy że obrączki są z związku a nie zwykłe bazarowe na których pisze EU :)

dv6000

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2013-03-21, 21:54   

Po czym stwierdzę jaki to związek ? Np. jak po tej pierwszej obrączce nr. okręgu 010 to Katowice. Ciekawi mnie jeszcze jaki ptak ją nosił ? Pewnie nie będzie można było stwierdzić, a bliższe stwierdzenie to by chyba było Gołąb Rasowy ? (Dotyczy obu dwóch obrączek)

no53k 
GRZYWACZ PERMSKI

Otrzymał 52 piw(a)
Wysłany: 2013-03-22, 07:32   

Wykazy obrączek są na stronie pzhgridi. Są tam wypisane poszczególne numery i gdzie były wydawane, lecz dla tych roczników chyba już nie znajdziesz... przykład : http://www.pzhgridi.pl/wy...raczek_2011.pdf
Tak był to gołąb rasowy, 9tkę noszą dla przykładu: Wołżańskie, sroczki polskie, dragony kariery...

Krzysiek G

Otrzymał 212 piw(a)
Wysłany: 2013-03-22, 09:54   

010 to nie Katowice. PZHGRiDI ma inaczej ponumerowane organizacje związkowe. Nie ma tam oddziałów, ale są zrzeszone w PZHGRiDI samodzielne związki. EE to z kolei europejska federacja organizacji związkowych zrzeszających hodowców gołębi rasowych i drobiu ozdobnego. Tak więc niekoniecznie musi to być obrączka od gołębia, mogła ją nosić np.jakaś mała kaczka albo jeden z drobnych kuraków czy jakiś gołąb egzotyczny.

dv6000

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2013-03-22, 16:26   

Mam to z tej strony : http://www.golebnik.pl/pzhgr_oddzialy.html
Jeśli 010 to nie Katowice to co ? Jest może jakiś wykaz PZHGRiDI jak ten powyżej ?
no53k napisałeś że był to gołąb rasowy. Ciekawi mnie po czym stwierdziłeś że ta obrączka jest od gołębia i czy ogólna wypowiedź dotyczy tej obrączki PL ? Poza tym to jak na razie dziękuję za pomoc. Piszę na razie ponieważ jeszcze będzie mi ona potrzebna :)
Ostatnio zmieniony przez dv6000 2013-03-22, 16:33, w całości zmieniany 2 razy  

dv6000

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2013-03-25, 21:08   

Prosił bym bardzo o odpowiedź na post powyżej :) Jak zgłosić się do tej Europejskiej Federacji o znalezieniu owej obrączki ?

just 

Otrzymał 152 piw(a)
Wysłany: 2013-03-25, 21:25   

dv6000, po co? Gdybyś znalazł gołębia noszącego ową obrączkę to jeszcze bym zrozumiała. Co zadzwonisz do nich, powiesz, że znalazłeś obrączkę o takich numerach, a oni: ok, dobrze, do widzenia.

Nie kumam tego. <glupek> Szkoda zachodu.

no53k 
GRZYWACZ PERMSKI

Otrzymał 52 piw(a)
Wysłany: 2013-03-26, 07:00   

dv6000 napisał/a:
Jak zgłosić się do tej Europejskiej Federacji o znalezieniu owej obrączki ?

I myślisz że ktoś Ci za to podziękuje?
A wracając do postu powyżej... 010 to po prostu liczba porządkowa tego związku a nie nr oddziału.
I dalej jestem zdania że pochodzi ona prawie na pewno od gołębia rasowego, gdyż jastrząb lubi te mięso po prostu :) Kury raczej nie będzie brał a już sporadycznie mógłby się skusic na coś egzotycznego, bo po 1sze trzymane jest to w wolierach, (chyba że komuś sp*liło) po 2gie barwa ptaka egzotycznego nie występująca w naszym ekosystemie może skutecznie odstraszac tego drapieżnika i zniechęcac do ataku.

Bielik 

Otrzymał 108 piw(a)
Wysłany: 2013-03-26, 11:34   

no53k napisał/a:
po 2gie barwa ptaka egzotycznego nie występująca w naszym ekosystemie może skutecznie odstraszac tego drapieżnika i zniechęcac do ataku

Z tym bym się nie zgodził, idealny cel dla drapola, bo widzi swoją ofiarą. Zdecydowana większosć egoztyki ginie nie z powodu naszego klimatu, a własnie drapieżników.

Co do obrączek, zastanawia mnie twoje podejscie do tematu, znalazłes obrączki i co? Ja bym sobie tym du** nie zawracał. Jak znajdziesz nr seryjny albo kod kreskowy z opakowania to będziesz wysyłał do producenta?
Ostatnio zmieniony przez Bielik 2013-03-26, 11:34, w całości zmieniany 1 raz  

no53k 
GRZYWACZ PERMSKI

Otrzymał 52 piw(a)
Wysłany: 2013-03-26, 13:57   

Mikuś napisał/a:
BielikJest tak ubarwiony aby odciągać drapieżnika od kur a skupienie uwagi na nim samym :)

Nie jestem hodowca drobiu ale chyba jaskrawe barwy samca maja byc zachęta dla samic... a nie dla potencjalnego drapieznika

KrysSz napisał/a:
Bielik napisał/a:
Z tym bym się nie zgodził, idealny cel dla drapola, bo widzi swoją ofiarą.

Uciekła mi raz papuga nimfa, po kilku minutach już ją sroki dorwały. Przypadek? Potwierdzenie słów Bielika. <okok>

Jak byś pomalował srokę na jaskrawy kolor to zrobiły by to samo co z nimfą, chociaż to jeden gatunek. A poza tym sroka to nie mięsożerca stojący na szczycie łańcucha tak jak jastrząb zwyczajny

dv6000

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2013-03-26, 15:01   

Spoko, nie będę się tym zawracał czterech liter, chciałem być sumienny bo może ktoś kiedyś tego gołębia szukał. Może inaczej by to wyglądało jak obrączka była by z bieżącego roku, głównie chciałem się dowiedzieć jaki ptak nosił ową obrączkę, ale olać temat skupmy się na tym co mnie najbardziej interesuje, czyli identyfikacja.
Jeśli 010 to liczba porządkowa związku to skąd wziąć informacje co do tej liczby przypisano ?

no53k 
GRZYWACZ PERMSKI

Otrzymał 52 piw(a)
Wysłany: 2013-03-26, 18:03   

No przecież sam pisałes że to jakiś kielecki klub.... <glupek>

Odpowiedz do tematu