Poprzedni temat «» Następny temat
adam121 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2015-02-27, 22:19   

mogli by kurierzy wozić drób
Postaw piwo autorowi tego posta

Krzysiek G

Otrzymał 212 piw(a)
Wysłany: 2015-02-27, 23:14   

Niektórzy już wożą, ale ceny są o wiele wyższe niż Pocztex.

just 

Otrzymał 152 piw(a)
Wysłany: 2015-02-28, 08:58   

Warto umawiać sie takze z kierowcami korzystającymi z usług BlaBlaCar. Ja ostatnio tym sposobem wysylalam ludziom ptaki. Kierowcy zażądali zastraszajacej sumy 10zl za odbiór i dowoz pod same domy praktycznie. Z tym, ze klateczki musza być czyste.
Ostatnio zmieniony przez just 2015-02-28, 08:59, w całości zmieniany 1 raz  

Krzysiek G

Otrzymał 212 piw(a)
Wysłany: 2015-02-28, 09:26   

U mnie kaszana. Mieszkam w małym ( ok. 7 tys. mieszkańców) miasteczku, które jednak od roku 1870 praw miejskich nie ma. Jest to siedziba gminy. teraz ciekawostka. Od 1-go lutego zlikwidowano u nas urząd pocztowy. Pozostał punkt obsługowy a w nim 2/3 listonoszy i jedna pani w okienku ( dotychczas były to trzy osoby). Dotychczasowa kierowniczka poszła pracować w okienku na inny urząd pocztowy, reszta ludzi na bruk. Ci co zostali są tak przerażeni, że nie ma mowy negocjować innej opcji niż Pocztex.Nawet nadanie Pocztexem to droga przez mękę, bo jedna osoba przy okienku ma często taki tłok, że interesanci stoją w kolejce na dworze, bo w pomieszczeniu 4 na 5 m się nie mieszczą.Szczególnie ma to miejsce w dni targowe i piątki. By wysłać ptaki w sensownej cenie, muszę jechać na małą wiejską pocztę w sąsiedniej gminie ( ok. 22 km ode mnie), której jakimś cudem reorganizacja nie dotknęła.

adam121 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2015-02-28, 10:02   

Krzysiek G napisał/a:
Niektórzy już wożą, ale ceny są o wiele wyższe niż Pocztex.

a możesz dać nazwy kurierów którzy woza

MarKass 
Giganty i Kapucyny

Otrzymał 9 piw(a)
Wysłany: 2015-03-21, 10:18   

Z tym pocztexem jest tragedia, ostatnio miałem niezłą jatkę na poczcie, Gołębie/kury przychodzą do mnie za 36zł/pobranie a ja muszę płacić 68... Ale czytałem regulamin. 39 miast jest do których można wysyłać poprzez pocztę paczka Extra24, natomiast reszta to niestety pocztex. Tam gdzie wysyłają jeszcze do małych miejscowości za 36 to najwidoczniej nie znają regulamnu. Najgorsze jest to że cały Pocztex to spółka dyrektorów poczty, zrobili sobie głupi regulamin, a wszystko i tak rozwozi Poczta polska, własnym samochodami i przez listonoszy... Także reszta kasy trafia do Prezesików którym zawsze mało... <wnerw>

skun871 
Krystian Hrycaj

Otrzymał 86 piw(a)
Wysłany: 2015-03-21, 17:26   

A ja w poniedziałek (16.03) wysłałem 2 przesyłki z gołębiami u siebie i nadal po staremu paczka Extra24 kosztowała mnie 26zł.
Jeżeli będą kazali wysłać Pocztexem to wybiorę zwykłą paczkę priorytetową, którą wg regulaminu można wysyłać pisklęta.

KrysSz 
miłośnik ptaków

Otrzymał 427 piw(a)
Wysłany: 2015-04-04, 06:57   

Kaczki krzyżówki wysyłałem. Co prawda nie gołębie ale to i to żywy ptak.
Waga paczki 4,60 kg.
Rodzaj: Zwykła paczka - priorytet.
Koszt: 14,50

Wymóg? Paczka NIE ZA POBRANIEM.
Paczki pobraniowe tylko POCZTEX.

Takie oto zasady na mojej poczcie ;-)

Krzysiek G

Otrzymał 212 piw(a)
Wysłany: 2015-04-04, 08:57   

U mnie to się nie uda. Z czterech pań w okienku została tylko jedna, najbardziej gapowata i ściśle przestrzegająca zaleceń dyrekcji.Na dodatek przerażona tym, co spotkało jej koleżanki i co JĄ może spotkać, jeśli nagnie przepisy. Z urzędu pocztowego zrobił się jednoosobowy punkt. Listonosze niby są, ale przeniesieni do sąsiedniego urzędu, oddalonego o 12 km. Kolega kupił ptaki z OLX. Okazało się, że u nas już nie odbierze, tylko w oddalonym o 12 km owym urzędzie pocztowym. Mieszka 8 km w drugą stronę, więc na pocztę ma 20 km. Po ptaki jeździł 3 razy, zanim odebrał przesyłkę, co daje 120 przejechanych kilometrów i do cholery straconego czasu.Teoretycznie powinien mu je dostarczyć listonosz, ale ... tylko teoretycznie. Kierowniczka tamtego urzędu orzekła, że żywe ptaki odbiera się u niej na miejscu, bo ilość listonoszy jest ograniczona, teren dwa razy większy i mają ważniejsze rzeczy na głowie niż wożenie ptaszysk ( cytat z kierowniczki). Ot, nasza polska rzeczywistość XXI wieku, rodem z Orwella.
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
syrtyr, KrysSz
skun871 
Krystian Hrycaj

Otrzymał 86 piw(a)
Wysłany: 2015-04-04, 19:29   

Tylko ją nagrać na dyktafon i złożyć oficjalne zażalenie na działania kierowniczki tegoż urzędu jak i samej placówki Poczty Polskiej. Każdy ma działać wedle określonych przepisów i się do nich stosować.

Zgodnie z Regulaminem świadczenia usług powszechnych:
§ 4:
Zawartości przesyłki pocztowej nie mogą stanowić:
1) narkotyki i substancje psychotropowe oraz odurzające,
2) materiały wybuchowe, łatwopalne lub promieniotwórcze,
3) rozbrojone granaty, pociski lub repliki tych urządzeń,
4) substancje promieniotwórcze i wywołujące zakażenie oraz zagrożenie dla środowiska,
5) inne przedmioty stwarzające niebezpieczeństwo dla pracowników i ludności, brudzące lub mogące uszkodzić inne przesyłki lub urządzenia pocztowe,
6) monety, banknoty i inne przedmioty wartościowe w przesyłkach innych niż z zadeklarowaną wartością,
7) płyny, z wyjątkiem próbek z mlekiem, gazy, rzeczy łamliwe i kruche,
8) żywe rośliny i zwierzęta, z wyjątkiem pszczół i piskląt ptactwa domowego,
9) prochy i szczątki ludzkie oraz zwierzęce,
10) broń i amunicja, z zastrzeżeniem podmiotów uprawnionych do nadawania na podstawie odrębnych przepisów,
11) rzeczy wymagające specjalnego traktowania w przewozie.

§ 12:
1. Paczki pocztowe z zawartością:
1) pszczół,
2) piskląt ptactwa domowego,
3) próbek z mlekiem,
- należy nadawać jako przesyłki priorytetowe.
2. Paczki pocztowe z zawartością, o której mowa w ust.1, nie mogą być nadawane za pośrednictwem urządzeń samoobsługowych.
3. Paczki pocztowe, o których mowa w ust. 1 pkt 3 można nadać jako ekonomiczne, pod warunkiem, że nadawca zabezpieczył zawartość przed zepsuciem poprzez zastosowanie środka konserwującego.
4. Opakowanie paczek pocztowych, o których mowa w ust. 1, należy oznakować nalepką z napisem „żywe zwierzęta” lub „ostrożnie” oraz napisami oznaczającymi górę i dół przesyłki.
5. Nie przyjmuje się paczek pocztowych, o których mowa w ust. 1, adresowanych na poste restante, skrytkę pocztową albo przegródkę pocztową.

WYSYŁAJCIE GOŁĘBIE JAKO PISKLĘTA!

robixxx

Otrzymał 30 piw(a)
Wysłany: 2015-04-04, 19:47   

Wszystko się zgadza, wysyłać należy pisklęta ptactwa domowego (wersja oficjalna) .Pracownik poczty nie ma wglądu do paczki. Pytanie , czy paczka pocztowa priorytetowa dojdzie w 24 h i będzie dostarczona przez listonosza do domu.

kozak 
Hodowca Kapucynów

Otrzymał 254 piw(a)
Wysłany: 2015-04-04, 21:49   

Dojdą , a jak nie to 1 dzień dłużej nic im nie zrobi (kolega po pięciu dniach odebrał gołębie i nic im nie było ) , najważniejsze żeby kupujący się zgodził na taka wysyłkę

Happek 

Otrzymał 309 piw(a)
Wysłany: 2015-05-26, 21:38   

Panowie w związku z tym że w ciągu najbliższych dni planuje "batalie" w moim urzędzie pocztowym w związku z przymuszaniem do wysyłania pocztexem za kosmiczne pieniądze zapoznaje się z regulaminem.

To co czytam wrzucę i Wam może komuś to pomoże a w weekend dam znać jak mi poszło bo nie wiem kiedy będę miał czas wpaść na pocztę.

Obowiązuje od 19 sierpnia 2014 rok

Regulamin świadczenia usług powszechnych

Tekst jednolity

§ 4

Zawartości przesyłki pocztowej nie mogą stanowić:

1) narkotyki i substancje psychotropowe oraz odurzające,

2) materiały wybuchowe, łatwopalne lub promieniotwórcze,

3) rozbrojone granaty, pociski lub repliki tych urządzeń,

4) substancje promieniotwórcze i wywołujące zakażenie oraz zagrożenie dla środowiska,

5) inne przedmioty stwarzające niebezpieczeństwo dla pracowników i ludności, brudzące lub mogące uszkodzić inne przesyłki lub urządzenia pocztowe,

6) monety, banknoty i inne przedmioty wartościowe w przesyłkach innych niż z zadeklarowaną wartością,

7) płyny, z wyjątkiem próbek z mlekiem, gazy, rzeczy łamliwe i kruche,

8) żywe rośliny i zwierzęta, z wyjątkiem pszczół i piskląt ptactwa domowego,

9) prochy i szczątki ludzkie oraz zwierzęce,

10) broń i amunicja, z zastrzeżeniem podmiotów uprawnionych do nadawania na podstawie odrębnych przepisów,

11) rzeczy wymagające specjalnego traktowania w przewozie.

§ 12

1. Paczki pocztowe z zawartością:

1) pszczół,

2) piskląt ptactwa domowego,

3) próbek z mlekiem,

– należy nadawać jako przesyłki priorytetowe.

2. Paczki pocztowe z zawartością, o której mowa w ust. 1, nie mogą być nadawane za pośrednictwem urządzeń samoobsługowych.

3. Paczki pocztowe, o których mowa w ust. 1 pkt 3 można nadać jako ekonomiczne, pod warunkiem,
że nadawca zabezpieczył zawartość przed zepsuciem poprzez zastosowanie środka konserwującego.

4. Opakowanie paczek pocztowych, o których mowa w ust. 1, należy oznakować nalepką z napisem „żywe zwierzęta” lub „ostrożnie” oraz napisami oznaczającymi górę i dół przesyłki.

5. Nie przyjmuje się paczek pocztowych, o których mowa w ust. 1, adresowanych na poste restante, skrytkę pocztową albo przegródkę pocztową.

A teraz z regulaminu paczki 24 extra

1. Do przemieszczenia i doręczenia nie są przyjmowane przesyłki:

1) zawierające rzeczy niebezpieczne, mogące wyrządzić szkodę osobom, mieniu lub środowisku naturalnemu, a w szczególności: materiały łatwopalne, wybuchowe, radioaktywne, substancje żrące, cuchnące, broń lub amunicja, broń pozbawiona cech użytkowych, inne przedmioty o wyglądzie broni,

2) zawierające rzeczy, których nieopakowane widoczne części lub samo opakowanie zawierają napisy lub rysunki naruszające dobra chronione przez prawo,

3) zawierające narkotyki, środki odurzające i substancje psychotropowe,

4) zawierające zwłoki, szczątki, prochy ludzkie oraz zwierzęce,

5) zawierające żywe zwierzęta, z wyłączeniem owadów i żywych ptaków,

6) zawierające inne rzeczy, nieokreślone w niniejszym paragrafie, a zakazane przepisami prawa,

Myślę że chociażby to powinno być wystarczającym powodem do przyjęcia paczki z ptakami, ponownie namawiam do wykłócania się na pocztach, pisałem już o tym wcześniej ale sam nie miałem jeszcze potrzeby a teraz biorę się za to z kopyta :)

"Tak to bywa, pies utonął-łańcuch pływa".

Moja Strona-Zapraszam!

Happek/Szaleniec

just 

Otrzymał 152 piw(a)
Wysłany: 2015-05-27, 04:39   

U mnie na poczcie kobitka sama znalazła tą lukę w regulaminie i wedle tego drugiego zapisu podejmuje ode mnie gołębie w paczce24 za ktora ostatnio zaplacilam 23zl bodajże (musze luknac te świstki)

Odpowiedz do tematu