Poprzedni temat «» Następny temat
delph

Wysłany: 2015-08-19, 12:03   Przyleciał gołąb i wraca

Witam wszystkich uczestników forum. Od razu uprzedzę, że nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z gołębiami, tym bardziej rasowymi.

Pracuję w przychodni weterynaryjnej. W poniedziałek przyszedł do nas do poczekalni gołąb rasowy. Nie chciał odlecieć, wracał, więc dałam mu jeść i pić. Długo jadł, wykąpał się i trochę napił. Myślałam, że odleci, ale cały czas wracał do poczekalni. Ze względu na to, że wchodzą tam pacjenci - psy i koty, które gołębia płoszyły i mogły mu zrobić krzywdę, złapałam go i zapakowałam do kontenerka. Tam jeszcze trochę zjadł. Zabrałam go na noc do domu, do mieszkania kilka przecznic dalej. Był wieczór, więc nie chciałam go już wypuszczać, przenocowałam, dałam wodę i jedzenie (zjadł, ale już nie pił i się nie kąpał). Rano we wtorek wypuściłam i cieszyłam się, że poleciał do domu. I tu zaczyna się problem, dzisiaj (środa) gołąb wrócił do lecznicy. Pół biedy, gdyby wrócił do mnie do mieszkania na balkon, ale on wraca do lecznicy, co jest dla niego niebezpieczne. Znowu przewiozłam go do domu. Siedzi u mnie w pokoju. Wygląda na zdrowego, raczej nic mu nie dolega. Co mam zrobić w takiej sytuacji? Mój narzeczony dzwonił do któregoś ze stowarzyszeń gołębi rasowych, podał numer obrączki, ale podobno nie da się namierzyć właściciela.

delph

Wysłany: 2015-08-19, 14:33   

Dodam jeszcze, że mieszkam w Warszawie. Liczę na pomoc z Waszej strony, chciałabym żeby historia dobrze się dla gołąbka skończyła :)

syrtyr 
-----

Otrzymał 238 piw(a)
Wysłany: 2015-08-19, 21:01   

Wygląda na mieszańca. Porozglądaj się czy nie ma w okolicy jakiegoś młodego hod. może przyjmie.
Postaw piwo autorowi tego posta

delph

Wysłany: 2015-08-20, 09:16   

A co zrobić, żeby wypuszczony w nowym domu znowu nie wrócił?

Porozglądam się, chociaż tutaj w środku miasta nie widziałam nigdy hodowli gołębi :(
Ostatnio zmieniony przez delph 2015-08-20, 09:16, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu