Poprzedni temat «» Następny temat
dobielex1993 

Wysłany: 2017-03-01, 23:23   problem z gołąbkiem

Witam mam problem z nowo zakupionym gołąbkiem , więc chodzi o to że samiczka dziwnie się zachowuję , nie chce latać , gdy do niej podchodzę nie odlatuję tylko ucieka , nie chce latać po gołębniki tylko chodzi , wcale się mnie nie boi, gdy biorę ją w ręce i patrze lotki np : to strasznie się wyrywa i głową macha ale nie cały czas , co jakiś moment , gdy chodzi luzem po gołębniku nie wykazuje tego aby miała kręćka czy coś , ma samczyka z którym możliwe że na dniach będzie miała jajka , czy jej zachowanie może być tym spowodowane ? Bardzo proszę o pomoc

PS . Gdy ją kupowałem nie miała takiego zachowania jeśli chodzi o wyrywanie się i kręcenie głową , może to stres zmiany otoczenia , albo to że na dniach może mieć jajka
Postaw piwo autorowi tego posta

Krzysiek G

Otrzymał 212 piw(a)
Wysłany: 2017-03-02, 14:30   

Trudno powiedzieć nie widząc. Może to początki kręćka. Podobne objawy mogłaby mieć gdyby się odwapniła po zniesieniu jajek, ale one w tym wypadku występują zawsze po, nie spotkałem się z zanikiem lotności spowodowanym odwapnieniem przed zniesieniem jajek.

skun871 
Krystian Hrycaj

Otrzymał 86 piw(a)
Wysłany: 2017-03-02, 19:42   

Po prostu samica jest chora, proponuję wykonać badania parazytologie i bakteriologie, aby się czegokolwiek dowiedzieć.

Odpowiedz do tematu