Poprzedni temat «» Następny temat
Happek 

Otrzymał 309 piw(a)
Wysłany: 2011-02-13, 17:07   Wystawa w Mińsku Mazowieckim-12,13 luty 2011r.

12,13 lutego odbyła się V Jubileuszowa Wystawa Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Ptaków Egzotycznych w Mińsku Mazowieckim organizowana przez Stowarzyszenie Klub Hodowców Gołębi "Mazowsze".

Jest to nie wielka lokalna wystawa przy której także odbywa się giełda nadwyżek hodowlanych. Klub organizujący wystawę istnieje od 2007r i zrzesza kilkunastu hodowców gołębi pocztowych i rasowych. Na imprezie było wystawionych jakieś 200ptaków w tym około 20-30kur i trochę drobnej egzotyki. Kilka ptaków otrzymało BO, w większości z powodu podwójnych obrączek lub ich braku. Przeważały Motyle Warszawskie, Pawiki i wszelkiego typu PDL itp.

Na forum jest relacja z wystawy z roku 2009 (zdjęcia dostarczone przez kaka1016)- Mińsk Mazowiecki 2009r. (kliknij)

Oto kilka fotek z tego roku oraz link do albumu z resztą fotek:

Zdjęcia- Mińsk Mazowiecki 2011r. (kliknij)

Film-Wystawa Gołębi Rasowych w Mińsku Mazowieckim-Przedstawienie Pawików (kliknij)

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

Fotografie oraz film są moją własnością.
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody autora jest zabronione.

"Tak to bywa, pies utonął-łańcuch pływa".

Moja Strona-Zapraszam!

Happek/Szaleniec
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Ostatnio zmieniony przez Happek 2012-01-08, 21:56, w całości zmieniany 5 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
robert1993
kamillos

Otrzymał 49 piw(a)
Wysłany: 2011-02-13, 17:20   

Fajny kolor tych felków. Taki tricolor można powiedzieć.

Happek 

Otrzymał 309 piw(a)
Wysłany: 2011-02-13, 17:28   

kamillos, nie podlegający wzorcowi badziew a nie fajny kolor :D

Moja Strona-Zapraszam!

Happek/Szaleniec

kamillos

Otrzymał 49 piw(a)
Wysłany: 2011-02-13, 18:29   

Teraz może i badziew , ale w przyszłości kto wie?...

Happek 

Otrzymał 309 piw(a)
Wysłany: 2011-02-13, 18:58   

kamillos, w jakiej przyszłości? Badziew jest i badziew będzie koloru nie zmieni już.

Moja Strona-Zapraszam!

Happek/Szaleniec

wojtek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-13, 19:01   

Koloru może i nie, ale wzorzec? Kto wie...

Happek 

Otrzymał 309 piw(a)
Wysłany: 2011-02-13, 19:02   

A widzieliście wzorzec który obejmuje jakieś eksperymenty po czarnych z czerwonymi które są nie wiadomo jakie? Bo ja nie.

Moja Strona-Zapraszam!

Happek/Szaleniec

kamillos

Otrzymał 49 piw(a)
Wysłany: 2011-02-13, 19:23   

To, ze nie widziałeś czegoś takiego to nie znaczy, że tego nie ma.. Może ktoś się uprze, wyhoduje takich ptaków sporo i dopiszą ten kolor do wzorca.. Przez kombinowanie powstaje wiele różnych odmian barwnych.

Happek 

Otrzymał 309 piw(a)
Wysłany: 2011-02-13, 20:59   

kamillos, i nie pokazujesz mi dowodu. Nie wiem także jaki jest sens tworzenia takiego trikoloru bo wygląda co najmniej chujowo. Na razie mamy taki wzorzec jaki mamy i względem niego ten ptak jest gówno warty.

Jeśli mamy dyskutować na poziomie tego co będzie to zacznijmy rozważania nad parowaniem pawików z garłaczami, wyhodujemy ich dużo i stworzymy nową rasę "BĘDZIE SUPER"!

Moja Strona-Zapraszam!

Happek/Szaleniec

Happek 

Otrzymał 309 piw(a)
Wysłany: 2011-02-13, 21:12   

Nakręciłem także krótki 44sekundowy filmik przedstawiający Pawiki będące na wystawie ;) Zapraszam do oglądania ;)

Wystawa Gołębi Rasowych w Mińsku Mazowieckim-Przedstawienie Pawików (kliknij)

Moja Strona-Zapraszam!

Happek/Szaleniec

kamillos

Otrzymał 49 piw(a)
Wysłany: 2011-02-13, 22:14   

Idąc twoim tokiem myślenia była by tylko jedna rasa... Mi osobiście takie felki się podobają. Myślę, że nie tylko mi.
PS. Jeżeli chcecie, żeby wszyscy przestrzegali regulaminu i nie używali słów WULGARNYCH to zacznijcie od siebie- piszę to do Moderatorów. Pozdrawiam

Happek 

Otrzymał 309 piw(a)
Wysłany: 2011-02-13, 22:27   

kamillos, jedna rasa albo same koki bo mielibyśmy miliardy ras albo biliony przez te eksperymenty. Tak samo jak zakonnik żółty z czarnymi przebarwieniami...to jest chłam i tyle. Ciągnięty po różnych kolorach nic nie warty ptak. Żeby z tego wychodził jakiś bliżej określony kolor było by okej a wychodzi nie wiadomo co. Ciekaw jestem czemu dobierasz w takim razie ptaki w kolorze jednakowym skoro te trikolory są takie wyśmienite...przemyśl to. Bo dla mnie jest to paranoja, jeszcze gdy ktoś dąży naprawdę do wyhodowania czegoś....a tutaj jest to czyste niedbalstwo w doborze par, niszczenie i degradacja rasy. Także ten ptak nie był wystawiany jako "POKAZ" i dążenie do stworzenia czegoś nowego, wystawiony był do oceny i oceniany jako Felegyhazer a nie Felegyhazer New jakiś.

A co do wulgaryzmów odróżnij może średnio wyrafinowane określenie w stylu chujowo od "ku*** zamknij ryj" tak na przykład. Bo nie czepiam się aż tak mocno jak ktoś napisze ch***wy ale jak obraża innych na przykład zwrotem który podałem wcześniej to mam prawo się uczepić. I nie równaj teraz już wszystkich z administracji jednakowo skoro próbujesz mi coś sugerować.

Moja Strona-Zapraszam!

Happek/Szaleniec

kamillos

Otrzymał 49 piw(a)
Wysłany: 2011-02-13, 22:43   

Wiesz , że nie pisze, ze to pokaz to nie zmienia faktu, że ktoś może pracować nad takim kolorem. Na Polskich wystawach nie takie rzeczy się dzieją- ocenianie ras, które nie mają wzorca itp.. Pytasz czemu dobieram pary tak a nie inaczej- Zazwyczaj nie ma problemu, że jak sparujesz czarnego z czerwonym lub żółtym wyjdą takie kwiatki moją wyjść tylko ciemniejsze ogony-tzw dębowe- albo kolor będzie mniej wyrazisty. U tych felków cała szyjka wydaje się normalna ale już na piersi jest taki siwawy kolor, więc czemu nie iść w kierunku , żeby wyhodować felka z "półksiężycem" na piersi?
Wulgaryzm to wulgaryzm.. Jest takie powiedzenie , że ryba psuje się od głowy. Wiem, że nie zdarza ci się to często, ale nowi mogą sobie pomyśleć"aha jeżeli mod przeklina to czemu ja nie mogę?"

Happek 

Otrzymał 309 piw(a)
Wysłany: 2011-02-13, 22:53   

kamillos, patrząc na ogólny wygląd tych ptaków nie jest to materiał do pracy nad kolorem skoro innym elementom oceny jeszcze brakuje, to raz.
Mam fotki i mogę tuta wstawić karty ocen pawików indyjskich bez obrączek....to także jest patologia bo kury 4metry obok za brak obrączek dostały BO ale już ktoś inny je sędziował z tego co wiem. Ocenianie ptaków bez wzorca krajowego jeszcze przez krajowych sędziów na Naszej wystawie to już całkiem śmierdzi lewizną.
Ale nie mam niestety na to wpływu.
Mówisz o dębowych ogonach lub mniej wyrazistym kolorze, to jest problem i to ogromny, bo to nie wygląda cudownie i psuje ogólny wizerunek, także gdyby przyszło do oceny było by tak jak tutaj że za barwę i nasycenie posypały się punkty.
Ja jestem raczej za tradycyjnym wyglądem większości raz i udoskonalanie ich na siłę mi nie odpowiada, są rasy z półksiężycami i bez i robienie każdej rasy w każdej barwie dla mnie robi z każdej rasy wszystkie rasy. Tak samo jak skracanie dzioba u Zakonniczki Niemieckiej a do tego się dąży niestety w ogóle dla mnie jest patologią ponieważ niszczy obraz tego ptaka jako doskonałego rodzica i zarazem robi z niego kolejnego wydumanego krótkodzioba jakich jest pełno, boje się że jeszcze trochę będzie Pawik krótkodzioby. Niech ktoś opracuje Felka tigra ( wrzucałem do czegos takiego link na allegro) wtedy będzie można powiedzieć o sukcesie i czymś co ma ręce i nogi a raczej skrzydła i nóżki a takie wyłomy to wpuszczanie na rynek zdegradowanych ptaków.

Moja Strona-Zapraszam!

Happek/Szaleniec

kamillos

Otrzymał 49 piw(a)
Wysłany: 2011-02-13, 23:02   

Wiem, że nie jest to dobry materiał na tworzenie nowego rysunku, no ale nie od razu Kraków zbudowano.
Co do sędziowania to szkoda gadać... Liczą się niestety tylko układy.
Piszesz, że jesteś tradycjonalistą co ras. Każde pokolenie staje przed takim dylematem czy hodować te stare , które się podobają, czy te zgodne ze wzorcem. Jeżeli zakonniczka stanie się krótkodziobem to nikt ci nie zabroni hodować tych długodziobych. No ale jeżeli już wyhodują sporą ilość zakonniczek krótkodziobych, to pewnie będą dwie oddzielne rasy.
Ja osobiście kocham wszystkie rasy krótkodziobe. Fakt, że ciężko jest uhodować młodego dodaje jeszcze bardziej im uroku.
Pawik krótkodzioby byłby totalnym bezsensem, bo i tak u pawika nowego typu coraz mniej widać głowę.

Odpowiedz do tematu