Poprzedni temat «» Następny temat
skun871 
Krystian Hrycaj

Otrzymał 86 piw(a)
Wysłany: 2016-11-24, 20:38   VDT Schau Erfurt 25-27.11.2016r.

Witam zapraszam na niemiecką krajową wystawę, która odbędzie się w Messe Erfurt (350km od zachodniej granicy Polski).
Jeżeli byłby ktoś zainteresowany dojazdem to ja wyruszam w sobotę (26.11.2016r.) z Dolnego Śląska- Bolesławiec ok. godz. 5:00 i mam 3 wolne miejsca. Zabiorę po kosztach transportu na przysłowiowe paliwo.
Tel. 797-456-832
Postaw piwo autorowi tego posta

Krzysiek G

Otrzymał 212 piw(a)
Wysłany: 2016-11-24, 21:34   

A jak z ptasią grypą? Słyszałem dzisiaj od kolegów hodowców na targu, że niektóre wystawy w Niemczech , Austrii i na Słowacji odwołano. Koledzy wybierali się do Austrii na jakąś klubową wystawę garłaczy angielskich, wyjazd dopięty na ostatni guzik, a wystawa odwołana. Podobno właśnie we wschodnich Niemczech wystawy też są odwołane. Wiesz coś o tym?

skun871 
Krystian Hrycaj

Otrzymał 86 piw(a)
Wysłany: 2016-11-25, 09:17   

Wiem na pewno, że została odwołana wystawa w Lipsku, która miała odbyć się 2-4 grudnia, powodem ponoć jest jakiś wirus dzikich kaczek. Przynajmniej tak mi kolega z Niemiec tłumaczył, ale wystawa w Erfurt ma się odbyć.

skun871 
Krystian Hrycaj

Otrzymał 86 piw(a)
Wysłany: 2016-11-26, 18:48   

Wystawa jest jak najbardziej aktualna, czynna i otwarta jeszcze 27.11.2016r.- niedziela godz. 8:00-14:00
Jeżeli ktoś potrzebuje to mam katalog, mogę zrobić zdjęcie z interesującą oceną danej rasy i podesłać na maila-.

Krzysiek G

Otrzymał 212 piw(a)
Wysłany: 2016-11-26, 22:47   

Więc byłeś? Opisz - jak wrażenia. Udało ci się coś kupić?

skun871 
Krystian Hrycaj

Otrzymał 86 piw(a)
Wysłany: 2016-11-27, 10:00   

Wystawa ogromna jak to u Niemców bywa, wszystko z rozmachem. Woliery pięknie przyozdobione, kwiaty itp. Wystawa odbyła sie na dwóch halach. Łącznie było ok 22 tyś samych gołębi. Jednak sporo klatek było pustych. Spowodowane to było restrykcjami nałożonymi przez inspektorat weterynarii tzn. zakaz pokazu ptaków dla hodowców z obszaru objętego kwarantanną, gdzie wykryto jakiś ptasi wirus. M.in. z tego powodu odwołano wystawę w Lipsku, która miała odbyć się na początku grudnia.
Jeżeli kogoś interesują rasy typowo niemieckie, to polecam jak najbardziej żeby sie kiedyś wybrać ze względu, że w każdej rasie hodowanej typowo w Niemczech było po kilkadziesiąt szt. Szczegolnie garłacze, modeny, saksońskie, kingi, mewki orientalne, rysie, kariery oraz rasy ruskie. Najmniej było gołębi krótkich. Na niemieckich wystawach jest możliwość kupienia ptaków tylko z wystawy. Nie ma żadnej giełdy. Wystawca przed oceną sędziowską deklaruje, którego ptaka chce sprzedać i podaje cenę, która umieszczona jest w katalogu. Zdarza się, że po okazyjnej cenie można kupić ptaka z oceną 97pkt, ale przeważnie Niemcy mają dość wysoko wywindowaną cenę. Podam przykład, że felki z oceną 95 pkt wystawione byly po 80-100Euro/szt. Pytanie czy to dużo? Niestety za dobry materiał trzeba swoje zapłacić. Skłonny bym był do tego żeby tyle zapłacić. Niestety najpierw postanowiłem zrobić selekcję w swoim gołębniku, sprzedać młode i zrobić miejsce. Kontakt do Niemieckich hodowców jest więc później w każdej chwili można sie wybrać po materiał hodowlany.

grzegorzk1979 
WL

Otrzymał 277 piw(a)
Wysłany: 2016-11-27, 21:28   

skun871, ty się nie rozpisuj tylko rób zdjęcia i wrzucaj na forum :)

skun871 
Krystian Hrycaj

Otrzymał 86 piw(a)
Wysłany: 2016-11-28, 12:16   

Mam tylko i wyłącznie zdjęcia felków :) kogoś interesują?
Póki co to wstawiam link do pliku PDF z mistrzami w danej rasie.
http://vdt-online-neu.de/..._vorlaeufig.pdf

A pod tymi linkai kilka zdjęć z wystawy (stronka niemieckiego związku):
http://vdt-online-neu.de/...en-vom-freitag/

http://vdt-online-neu.de/...en-vom-samstag/

Odpowiedz do tematu