Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: grzegorzk1979
2014-05-14, 17:45
ManiekP
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-16, 18:19   

Grzesiu, obecnie to raczej nie polecam targowisk. Nawet w Zgierzu. Większa część to młodziaki, albo ptaki stare - niepłodne. O tej porze nie kupuje się samic, w szczególności bez obrączek. Samce, jak są obrączkowane - to owszem, ale samic odradzam. Przekonałem się na własnej skórze nie raz. Młode to też najlepiej kupować w lipcu - jak już wcześniejsze są wypierzałe. Bo tak to różnie bywa. Gołymbiorze zazwyczaj nie szczepią, nie odrobaczają, że o handlarzynach nie wspomnę. Ja handlarzy omijam z daleka, bo wiem że w ich klatkach aż roi się od chorób. Lepiej zapłacić więcej i kupić u sprawdzonego człowieka, niż dać pare złotych i nabawić się świństwa w hodowli. A tym bardziej jak ma się galante ptaki.

Ja jeżdżę tam tylko w sezonie - od stycznia do końca lutego. Ewentualnie początek marca, jak jeszcze brakuje mi ptaków na zmianę krwi, albo jak mam jeszcze coś z nadwyżek. Wtedy najlepiej jest kupować, bo jest dużo większy wybór i w czym. Co prawda, ceny są wyższe, bo każdy przygotowuje się do sezonu, ale jak się gołąb warty uwagi i potrzebny - to trzeba płacić.

grzegorzk1979 
WL

Otrzymał 277 piw(a)
Wysłany: 2014-05-16, 19:57   

ManiekP, wiem, że teraz nie czas na zakupy. Dlatego poczekam do sierpnia.
Ja też kupuję od sprawdzonych hodowców maściuchy ale motyle polskie tzw "widyny" muszę szukać po wiejskich targach. Ja zbudowałem stado swoje "od zera" nabywając ptaki na targach i od hodowców tzw białych gołębi pod kij za niewielką kasę, często płacąc śmieszne pieniądze. A nasi hodowcy "profesjonaliści" krzyczą sobie za te same ptaki często po 100 i więcej złotych. Za co ? za to, że ptak ma obrączkę związkową a hodowca znane nazwisko ? :)
Postaw piwo autorowi tego posta

ManiekP
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-16, 20:37   

Masz dużo racji w tym co piszesz, bo mądrze piszesz. Nie zawsze cena świadczy o jakości. Ja wiem sam po sobie jak nabywałem materiał rozpłodowy w łódzkich pstrych. 2 lata. Raz się trafi prawdziwy okaz za grosze, a raz byle co, a sprzedawca ceni jak Cygan ca babę. Tak to już jest i doskonale o tym wiem.

Motyle polskie w dobrym wydaniu to u nas rzadkość. Przeważnie marnizna, o błędnym rysunku, o małych łapciach, albo o za długim lub za krótkim dziobie. Tutaj nie rzadko ludziska krajcuja warszawskie z widynami. Dla krótszego dzioba jak to mawiają. Z berlinkami i z berlińskimi krótkodziobymi nawet krzyżują. Ale takich typowych, prawdziwych widynów o poprawnym rysunku jest bardzo niewiele. Często mają powyższe wady, a nierzadko i czerwoną brew. Więc jeśli chodzi o tą rasę, to ciężko znaleźć tu coś poczciwego. Prędzej tam u Was, na Mazowszu.

Odpowiedz do tematu