Poprzedni temat «» Następny temat
Krzysiek G

Otrzymał 212 piw(a)
Wysłany: 2017-03-19, 18:03   

Z tym "zmierzaniem" może być różnie, w zeszłym tygodniu gdzieś w Wielkopolsce znów wykryli ognisko ptasiej grypy, a przepis mówi, że cofnąć zakaz można dopiero co najmniej 6 tygodni od zlikwidowania ostatniego ogniska choroby. W to że gdzieś zakaz jest cofnięty, jakoś nie chce mi się wierzyć, bo ( to co prawda nieoficjalne), cofnięty ma być przez ministerstwo i to dla terenu całej Polski. Co do terminu, krążą różne nieoficjalne wersję, mówiące że będzie to między 31 marca a 20 kwietnia. Weterynarze jako bardziej realny uważają ten drugi termin. Też w to wierzę, bo ta wersja była w obiegu już od momentu wprowadzenia zakazu, chociaż chciałbym się mylić.
Postaw piwo autorowi tego posta

ManiekP
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-19, 18:31   

Nie wiem jak jest rzeczywiście w lubuskim, opieram się na tym co usłyszałem podczas rozmowy z klientem. Sam jestem ciekaw. W sumie z zamykanie giełd i wystaw w grudniu też nie było jednolicie. Rozporządzenie weszło 28 grudnia (o ile dobrze pamiętam), a niektóre placówki pocztowe wykonywały wysyłki jeszcze po 17 stycznia, kiedy poczta sama zawiesiła wysyłki ptaków. Wiem bo znajomy odbierał ptaki pocztą już po ogłoszeniu zakazu. Najlepiej gdyby któryś forumowicz z lubuskiego sam się wypowiedział.

Krzysiek G

Otrzymał 212 piw(a)
Wysłany: 2017-03-19, 22:13   

Poczta zawiesiła przyjmowanie przesyłem z dniem 27 stycznia na terenie całego kraju i zrobili to po interwencji Ministerstwa Rolnictwa. Zakaz handlu ptakami ogłaszali powiatowi lekarze weterynarii, każdy dla swojego powiatu, ale oni tez dostawali wytyczne, kiedy mają "podjąć decyzję' o wprowadzeniu zakazu. Z tego co się orientuję, zakaz handlu ptakami ma być cofnięty przez ministra na terenie całego kraju i ma on nastąpić po zakończeniu wiosennej migracji ptaków, kiedy to konkretnie ma być, pewnie najlepiej będzie się orientował ornitolog, mnie brak takiej wiedzy. Ma to jednak nastąpić nie szybciej niż 6 tygodni od wygaszenia ostatnio wykrytego ogniska ptasiej grypy, a ponieważ ptasia grypa w przyrodzie była, jest i będzie i nigdy nie wiadomo, kiedy i gdzie się ujawni, to teoretycznie taki zakaz trwać może całe lata, nawet - cytując klasyka :' do końca świata i jeden dzień dłużej", co oby nie miało miejsca.

grzegorzk1979 
WL

Otrzymał 277 piw(a)
Wysłany: 2017-03-21, 21:43   

Mi też się nie chce wierzyć żeby gdzies był zkaza cofnięty. A już na pewno nie może go cofnąć wojewoda bo jest niejako pod miniestrem jeżeli chodzi o hierarchię. Ja już się nasłuchałem takich bajek na temat zakazu, że głowa mała :)
Jak chcę konkretną odpowiedź to dzwonię do ministerstwa i tam mam na bieżąco wiarygodne informacje :)
Krzysiek co do tcyh 6 tygodni od wykrycia ostatniego ogniska to też jest wielka ściema :)
Tak, jak pisałem już wczęsniej decyzję o cofnięciu zakazu podejmuje cała grupa speców na czele z ministrem i głównym weterynarzem kraju i nie ważne, kiedy było wykryte ognisko grypy.

mich85

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2017-03-21, 21:48   

Czyli jednym słowem pozostaje czekać,lub ryzykować na targowiskach.

Krzysiek G

Otrzymał 212 piw(a)
Wysłany: 2017-03-21, 23:08   

To o 6 tygodniach o d czasu wygaśnięcia ostatnio wykrytego ogniska choroby powiedział mi powiatowy wet, podobno zakaz można cofnąć później, ale nie szybciej. Jak jest w istocie - życie pokaże.

Odpowiedz do tematu