Poprzedni temat «» Następny temat
mich85

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2017-03-16, 20:11   

Grzegorz1979, byłem w niedziele od otwarcia do zamknięcia i żadnej kontroli nie było a targ jest przy trasie głównej przejeżdżał radiowóz i nawet się nie zatrzymywali.
Bede w tą niedziele ze swoimi ptakami to zobaczę co i jak.
Postaw piwo autorowi tego posta

Krzysiek G

Otrzymał 212 piw(a)
Wysłany: 2017-03-16, 22:18   

Wygląda na to, że sami kontrolujący powoli już są zmęczeni ta całą sytuacją i starają się "nie widzieć" powodów do kontroli, chyba że szefostwo ich przymusi. Na dzień dzisiejszy żaden powiatowy lekarz weterynarii nie powie, kiedy zakaz będzie cofnięty, chociaż zgodnie z prawem to oni mają zdolność decyzyjną w tym temacie. Faktycznie jednak, to oni też mają swoich zwierzchników i to ci zwierzchnicy w odpowiednim momencie powiadomią powiatowych wetów, kiedy mają "podjąć decyzję' o cofnięciu zakazu. Z drugiej strony bardzo silne lobby handlarzy drobiem ma przepełnione kurniki, wiele tysięcy ptaków, które muszą żywić zamiast sprzedać, a to generuje ogromne straty. Oni cały czas naciskają na decydentów, by zakaz wreszcie cofnąć i prawdopodobnie wkrótce coś wynękają.

d@niel.m 

Otrzymał 1 piw(a)
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2017-03-17, 08:02   

U mnie jest tak samo do 8 30 nikogo nie ma nikt nie popędza a chwile po 8 30 przyjerzdza straż i wszyscy się rozjerzdzaja jestem co tydzień na targu i nigdy nie przyjechali wcześniej. Wiec u mnie targi są od wczesnego rana i szybko też sie kończą.

Krzysiek G

Otrzymał 212 piw(a)
Wysłany: 2017-03-17, 17:48   

W Zgierzu w niedzielę przyjechała inspekcja około 5-ej. Pokręcili się trochę, postali przy wjeździe na plac i po około godzinie odjechali. Nie wiadomo, czy następnym razem na tym poprzestaną, czy nie zechca przeglądnąć bagażników , jak w Skierniewicach.

mich85

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2017-03-17, 18:41   

Bede w niedziele z ptakami to zdam relacje.
Krzysiek G poruszyłeś ciekawy temat o handlarzach i fermach drobiu ,powiem jedynie tyle że ten biznes sie kreci i zarówno indyki ,kaczki ,gęsi są sprzedawane z ferm .
Mam info z pierwszej ręki .

grzegorzk1979 
WL

Otrzymał 276 piw(a)
Wysłany: 2017-03-17, 20:50   

Krzysiek G, zaręczam Cię, że powiatowi weterynarze nie mają żadnej władzy co do cofnięcia zakazu. Zawsze decyzja zapada na samej górze :) Powiatowi mają obowiązek monitorowania i raportowania stanu rozwoju bądź cofania się choroby i tyle. Decyzje o zakazie podejmuje cała komisja jajogłowych z ministrem rolnictwa na czele :)
Co do lobby hodowców drobiu to wiem, że robią co mogą ale dopóki będą pojawiać się nowe siedliska grypy doputy nikt nie odważy się zakazu cofnąć.
A tak na marginesie to słyszałem, że niektórzy mają ubezpieczone stada i nie koniecznie zależy im na uchronieniu go przed grypą ale myślę, że są to tylko sensacje wyssane z palca.
mich85, koniecznie zdaj relację, bo jestem ciekaw. Ja dzisiaj miałem spotkanie z powiatowym wet. i stanowczo zaprzeczył żeby w jakiejkolwiek gminie dopuszczalny był handel jakimkolwiek ptactwem, bo kary dla zarządców są ogromne.

mich85

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2017-03-17, 21:00   

Grzegorz 1979 jesli zarządcą placu targowego jest urząd miasta a tak jest,czy by ryzykowali dużą grzywne w zamian za niewielki zarobek .
Bo za wjazd placi sie 10 zl,osób sprzedających ok 50-70 to zarobek niewielki a ryzyko duże.

Krzysiek G

Otrzymał 212 piw(a)
Wysłany: 2017-03-17, 21:09   

W grę wchodzić może typowa "spychologia'. Skoro właścicielem i zarządcą placu jest gmina ( miasto), to może wpuszczać na plac i brać po 10 zł od wjazdu, "nie interesując się", co znajduje się w samochodzie. W razie kontroli placowy może się tłumaczyć, że on bagażników przecież nie sprawdza, więc niech inspekcja czepia się handlujących , nie jego. Ot, takie klasyczne "granie głupa". W Zgierzu, gdzie właściciel jest prywatny, na plac mają wejście zwiedzający a ze sprzedających jedynie ci z królikami. Cały handel "na dziko" odbywa się na należącym do miast parkingu, za który zarządca targowiska nie odpowiada, jest więc czysty i w razie czego nie ma go za co ukarać.

d@niel.m 

Otrzymał 1 piw(a)
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2017-03-18, 10:32   

A co do tego ze nigdzie nie można handlować tydzien temu czytalem gazetę że w powiecie Sochaczew i żyrardowskim już można handlować na legalu

mich85

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2017-03-19, 07:02   

Relacja na bieżąco,Targ w dniu dzisiejszym nieczynny.
Zajechałem na 6 rano ,pod bramą jak i na drodze mnóstwo samochodów.
Jedni juz odjeżdżali drudzy przyjeżdżali.
Na bramie wisi kartka zamknięte do odwołania,prawdopodobnie kartka została wywieszona wczoraj wieczorem lub dzis bardzo wczesnym rankiem. Bo nikt o niczym nie wiedział.
Także panowie lipa po całości.

Radek101

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2017-03-19, 09:37   

Do czego wam potrzebny ten rynek/ giełdy: )

Krzysiek G

Otrzymał 212 piw(a)
Wysłany: 2017-03-19, 14:07   

mich85 napisał/a:
Relacja na bieżąco,Targ w dniu dzisiejszym nieczynny.
Zajechałem na 6 rano ,pod bramą jak i na drodze mnóstwo samochodów.
Jedni juz odjeżdżali drudzy przyjeżdżali.
Na bramie wisi kartka zamknięte do odwołania,prawdopodobnie kartka została wywieszona wczoraj wieczorem lub dzis bardzo wczesnym rankiem. Bo nikt o niczym nie wiedział.
Także panowie lipa po całości.
<wnerw> Było się chwalić w necie ? <lol> A na poważnie, to dzisiaj na targu ( lokalizacja - najwyżej na PW) , gdy tylko się zaczęło rozwidniać, wjechał patrol straży miejskiej. Stanęli przed pierwszą z brzegu alejką, postali, aż pierwsi handlujący ich zauważą i schowają ptaki, później już po targowisku przeszedł szum : "uwaga, jadą !", trzask zamykanych bagażników i strażnicy ruszyli na patrol. Jeździli alejkami z godzinę, starając się "nie zauważyć" klatek przez szyby stojących samochodów, potem odjechali.

Krzysiek G

Otrzymał 212 piw(a)
Wysłany: 2017-03-19, 14:21   

Radek101 napisał/a:
Do czego wam potrzebny ten rynek/ giełdy: )
Tradycja gołębiarska. Cytując klasyka :" mówi Wam to coś?". Na targi chodzili ( lub jeździli) ojciec, dziadek, pradziadek. Jego dziadek pewnie też, bo to rodzinna tradycja, ale to już w sferze domysłów. Po co ? Pogadać, pooglądać, czasami sprzedać, częściej kupić. Internet i komórki to praktycznie domena XXI w. , kiedyś hodowcy pisali do siebie listy ( na papierze, wysyłane pocztą !! !), a spotykali się na "kultowych" giełdach. Warszawa, Wrocław, Szczecin, Kraków, Poznań, Łódź, Rzeszów, tam odbywało się prawdziwe gołębiarskie życie. Przed wojną jeszcze Wilno i zwłaszcza Lwów, z legendarnymi gołębiarskimi targami, największymi w Polsce. A że " w naturze nic nie ginie", Szczecin i Wrocław były wówczas niemieckie, niedostępne dla polskich hodowców. Mnóstwo jest jeszcze ludzi w tej tradycji wychowanych. Ja z racji tego że jadę na targ z miodem z własnej pasieki i w sezonie z jajkami lęgowymi od drobiu ozdobnego, bywam na giełdach 3-4 razy w tygodniu. Nie odpuszczę, by nie wygospodarować czasu i nie "zapuścić szperacza" w klatki z ptakami. Jakoś tak ciągnie.

mich85

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2017-03-19, 14:25   

Praktycznie byłem pewny że ten targ już ruszy na dobre. Raczej w necie niema co o tym pisac bo nie wiadomo kto czyta :[
Ale hodowcy mają już nowe miejsce,tym razem nie pisze już gdzie <mysli>

ManiekP
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-19, 16:30   

W Łodzi targowisko czynne cały czas, nie było żadnego zamykania. Kupiłem kilka obiecujących ptaków. Ludzi tłum, bo tu spokojnie mogą pohandlować, bez stresu. W Zgierzu znajomy sąsiada dostał dwa mandaty po 300 zł. Pierwszy dostał za to, że miał ptaki na sprzedaż, a drugi dostał za to, że nie posłuchał nakazu i wyjął ptaki na sprzedaż ponownie. Nie pomyślał, że się wrócą. Także zarobił 600 zł w ciągu godziny.
Wczoraj dotarła do mnie informacja od miejscowego weterynarza, że zakaz potrwa jeszcze do końca miesiąca i wszystko wróci do normy. Mam klienta w lubuskim, który u mnie kupuje i ponoć u nich wojewoda już wydał rozporządzenie i odwołali zakazy w kwestii ptasiej grypy.
Dziwne jest to, że zakaz obowiązywał w Łodzi, bo na terenie całego województwa nie odnotowano żadnego przypadku ptasiej grypy. Ale to już nieistotne. Grunt, że wszystko zmierza ku normalności w tej sprawie.

Odpowiedz do tematu