Poprzedni temat «» Następny temat
skun871 
Krystian Hrycaj

Otrzymał 86 piw(a)
Wysłany: 2016-12-29, 18:48   

Grzegorz124, nie do końca sie z Tobą zgodzę, że na giełdzie są lepsze ptaki niż na wystawie, taka sytuacja to wg mnie rzadkość. Ja np nie po to płacę za wystawienie swoich gołębi, żeby przywieźć byle co, chcę wygrać to biorę ptaki wg mnie mające największe szanse.
Postaw piwo autorowi tego posta

grzegorzk1979 
WL

Otrzymał 276 piw(a)
Wysłany: 2016-12-29, 20:53   

Grzegorz po prostu klepie bzdury przynajmniej jeżeli chodzi o Krajową wystawę. Mam wrażenie, że nigdy na niej nie był i nie widział wystawianych tam okazów.

Po drugie Panowie odgrzewamy starego kotleta nie na temat, więc proponuję uciąć dyskusję.

grzegorz124

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2016-12-29, 21:03   

skun871 napisał/a:
Grzegorz124, nie do końca sie z Tobą zgodzę, że na giełdzie są lepsze ptaki niż na wystawie, taka sytuacja to wg mnie rzadkość. Ja np nie po to płacę za wystawienie swoich gołębi, żeby przywieźć byle co, chcę wygrać to biorę ptaki wg mnie mające największe szanse.
Witam.skun871 też się zgadzam co piszesz,że Ty płacisz i wystawiasz swoje najlepsze ptaki,i zgadam się że jak by nie patrzył to na wystawie ogólnie są o niebo lepsze ptaki,bo na giełdzie obok to 80-90% gołebi do sprzedania jest słabiutkiej jakości w cenie 50-100zł za sztukę.A na wystawie taki procent stanowią gołąbki dobrej jakości,ale bardzo mały procent stanowią gołąbki klasy extra jakie moim zdaniem tylko takie powinny się znajdować na wystawie.Średniaków na wystawie nie powinno być.Jeszcze powiem że zależy to w dużej mierze od rangi wystawy,im wystawa wyższej rangi między innymi Krajówki tym poziom ptaków lepszy,ale na wystawach w małych miastach to już śmiesznie to wygląda.Ptak słabej jakości,o wartości rynkowej 100-200zł.jest punktowany 93-94pkt.i pieczątka ,,sprzedam'' po rozmowie z właścicielem który za gołąbka krzyczy 500-700zł.i pytaniu,,dlaczego tak drogo'' właściciel odpowiada ,,Panie przecież to wystawa''. Jeszcze dodam że bardziej moim zdaniem taki obraz sprawy się odbywa w rasach gołębi krótko dziobych,może mniej w rasach tak zwanych długich.Pozdrawiam.

grzegorz124

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2016-12-29, 21:13   

grzegorzk1979 napisał/a:
Grzegorz po prostu klepie bzdury przynajmniej jeżeli chodzi o Krajową wystawę. Mam wrażenie, że nigdy na niej nie był i nie widział wystawianych tam okazów.

Po drugie Panowie odgrzewamy starego kotleta nie na temat, więc proponuję uciąć dyskusję.
Witam.Oj Grzesiu wywołałeś mnie to tylko Ci odpowiem.Byłem na Krajówkach i to nie raz i z tym się zgadzam że na Krajówkach jest o niebo lepiej.Tak też napisałem w powyższym poście.Ale dokładnie znasz temat naszej wystawy[tak się wyrażę bo Ty z Radomia,ja z Radomskiego] w Skaryszewie,no i powiedz tak z czystym sumieniem jak Ci się podobają ptaki krótkie co tam wygrywają wystawę?Pozdrawiam.I tak jak piszesz zamykam temat. <luzik> <milczek>

grzegorzk1979 
WL

Otrzymał 276 piw(a)
Wysłany: 2016-12-29, 22:27   

grzegorz124, przepraszam niedoczytałem. Założyłem, że mowa jest tylko o krajowej wystawie :) Fakt, na regionalnych różnie bywa :) Do tej pory najgorsze koki widziałem na Lubelskiej dwa lata temu. Tam na wszystkie wystawione może 2 sztuki były możliwe a reszta wyglądała jak wyciągnięta z targowiska i wrzucona w oczka :)
Ale jeszcze kilka lat i to się zmieni. Może bedzie mniej wystawców ale poziom podskoczy, mam nadzieję.

syrtyr 
-----

Otrzymał 238 piw(a)
Wysłany: 2017-01-02, 21:30   

http://www.radio.kielce.pl/pl/post-50357 trochę lipa.

Krzysiek G

Otrzymał 212 piw(a)
Wysłany: 2017-01-02, 21:39   

Nie trochę tylko całkiem lipa.

grzegorzk1979 
WL

Otrzymał 276 piw(a)
Wysłany: 2017-01-02, 22:04   

Panowie jeszcze nic nie wiadomo. Prezes Targów Kielce wyskoczył trochę przed szereg. Owszem krajowa pocztowych odwołana, bo nie dopełnili formalności. O naszą trwa jeszcze batalia. Będzie bardzo ciężko ale szanse maleją z dnia na dzień.
Na razie bądźmy dobrej myśli.

ManiekP
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-03, 06:59   

Niestety wystawa gołębi pocztowych odwołana, a wraz z kolegami hodowcami do końca mieliśmy nadzieję. No nic, szkoda, bo nawet wziąłem sobie urlop na czas obydwu wystaw. Wystawa Krajowa też pewnie zostanie odwołana. Podobno jutro mają wejść ostateczne decyzje.

Garłacz 1998 ;) 
www.starwitzer.de

Otrzymał 22 piw(a)
Wysłany: 2017-01-14, 00:20   

I co?? wiadomo już czy będzie wystawa ??

syrtyr 
-----

Otrzymał 238 piw(a)
Wysłany: 2017-01-14, 15:57   

Pierwszy termin odwołany , pojawił się drugi termin11-12 luty. Wszyscy czekają na dalsze informację.

Odpowiedz do tematu