Poprzedni temat «» Następny temat
knd

Wysłany: 2017-11-14, 18:01   Liść orzecha włoskiego

Witam kolegów i koleżanki.
Jakiś czas temu usłyszałem, że liść orzecha włoskiego włożony w gniazdo gołębi odstrasza piórojady. Ktoś się spotkał z takim rozwiązaniem ? Jakie są wasze opinie na ten temat? A jeśli tak, to lepszy jest zielony, czy suszony?

skun871 
Krystian Hrycaj

Otrzymał 84 piw(a)
Wysłany: 2017-11-15, 16:29   

To jest prawda, orzech włoski zawiera olejki, które zapachem odstraszają owady. Jeżeli masz w sadzie drzewo orzecha to zauważ, że na tym drzewie nie ma owadów. Pytanie prze jaki czas po zerwaniu posiada swoją skuteczność? Wiem, że hodowcy wieszają gałązki z liśćmi w gołębnikach, w okresie lęgów daje się do gołębnika również liście tytoniu. Gołębie mogą uścielać nimi gniazda. Jeżeli o mnie chodzi to ja stosuję chemię. kupuję środek do oprysku (mam opryskiwacz ciśnieniowy). Używam ciper pulvizoo arpong
Można stosować o obecności gołębi, ale staram się na nie nie pryskać. Dwa opryski w ciągu roku (przed legami i po legach) w zupełności wystarcza. Nie ma w ogóle owadów, pasożytów zewnętrznych itp. i nie trzeba stosować żadnych kropli na gołębie, co w moim przypadku było uciążliwe z dwóch powodów. Krople i inne środki w tym ivermektyna, mają niedługi okres działania, a druga wada to przy dużej ilości gołębi jest to męczące i czasochłonne dla hodowcy, bo trzeba każdego gołębia łapać.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
knd
Odpowiedz do tematu