Poprzedni temat «» Następny temat
Czarkos

Wysłany: 2017-05-30, 18:05   Serbski wysokolotny

Witam jestem nowy.
Temat trochę nie pasujący do tematyki forum ale uznałem, że tutaj jest największe skupisko osób. Otóż mój tata posiada gołębia rasy : serbski wysokolotny - posiada chip i chodzi mu o to czy może wypuścić go na loty tak jak pocztowego ( jeśli dobrze zrozumiałem). Proszę o wyrozumiałość i pomoc, nie jestem w temacie gołębi ale chciałem pomóc tacie. Za wszelkie błędy w nazewnictwie przepraszam. Pozdrawiam.

ManiekP
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-30, 19:40   

Witaj.
Serbski wysokolotny to gołąb rasowy z grupy lotnych. Pocztowe to inny temat. Jeśli tata chce go przyzwyczaić do swoich gołębi, by latał z nimi wokół gołębnika, to oczywiście jest to możliwe. Zaś jeśli chodzi o wypuszczenie go razem z innymi gołębiami pocztowymi w locie na odległość, czyli locie konkursowym - to ten serbski nie wróci. Mówiąc chip masz pewnie na myśli obrączkę. Tak więc - jeśli chodzi o przyzwyczajenie to jest to możliwe. Na loty gołębie rasowe się nie nadają. No chyba że mowa o konkursach w lotach gołębi wysokolotnych lub tych o specyficznym stylu lotu.
Pozdrawiam serdecznie.
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2017-05-30, 19:42, w całości zmieniany 1 raz  

Czarkos

Wysłany: 2017-05-30, 21:01   

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Teraz tata trochę wątpi czy to na pewno jest serbski, mówi że przypomina ardena ( jutro wstawię zdjęcie) a jeśli to byłby arden to sprawa lotów się zmienia ?

ManiekP
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-30, 21:22   

Aarden to nie rasa, a szczep gołębi pocztowych. Nazwa pochodzi od nazwiska hodowcy - Jana Aardena, nie żyjącego już przeszło 50 lat. Mówiąc najprościej - serbski wysokolotny to gołąb rasowy (ozdobny), zaś gołąb pocztowy to gołąb pocztowy. :) Aardeny to gołębie pocztowe.
Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz do tematu