Poprzedni temat «» Następny temat
ManiekP
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-05, 14:00   

czeskikret, U mnie po parze KB czerwony&czarny zazwyczaj wychodziły czarne, czerwone (z dębowym cieniem) i dębowe. I to były pokolenia wychowane u mnie - 3 pokolenia, przez 3 sezony. Czerwone miałem po czerwonych, czarne po czarnych. Gdyby nie to, że brakowało mi osobników ażeby dobrać je względem maści - to bym nie pisał. Sam sobie zaprzeczyłeś bo napisałeś
Cytat:
u każdej rasy jest tak samo. Nie może być u jednej inaczej i u drugiej inaczej
a następnie
Cytat:
A to że tobie wychodziło tak jak wychodziło w różnych rasach to całkiem inna kwestia.

To w takim razie, u mnie, wg. Twojej teorii - dzieją się niespotykane zjawiska, wręcz porównywalne z UFO :)

Nie wiem dlaczego twierdzisz, że jest to niemożliwe pod wzgl. genetycznym, skoro każdy gołąb ma w zakodowane kilka barwników. Może podam cytat odwołujący się do dziedziczenia barwy upierzenia. Autorzy książki : Slavibor Petrzilka, Milan Tyller "Gołebie".

Cytat:
"Obecnie wiadomo, że w piórach gołębi znajdują się trzy podstawowe barwniki - czerwony, czarny i brązowy. Z nauki o dziedziczności i zmienności wiemy, że zwykle w tej właśnie kolejności są względem siebie dominujące, to znaczy, że jeden dominuje nad drugim.W obrębie czerwonego pigmentu są jednak pewne różnice. Rozróżniamy dwa rodzaje czerwonej barwy upierzenia. Pierwsza jest popielatoczerwona, ewentualnie popielatożółta (czasami nazywa się je dominująca i dominująca żółta). Gołębie tych barw mają zawsze płowe lotki I rzędu i ogon. W drugim przypadku mówimy o barwach jednolitych (czerwona i żółta recesywne). Są to właśnie modyfikacje barwne wywołane innym czynnikiem genetycznym, które mogą tłumić ujawnienia się jakiegokolwiek innego ubarwienia"

I dalej:

Cytat:
"Ubarwienie gołębi i ich rysunek jest wynikiem co najmniej 25 opisanych dotychczas par genów. Wzajemna kombinacja tych genów, dziedziczonych w 50% od ojca i w 50% od matki daje w efekcie ubarwienie potomstwa. Ubarwienie to nie jest na ogół dziełem przypadku, lecz wynikiem obowiązujących i ogólnie znanych praw dziedziczenia"

To tak jeśli o rasowe chodzi. W przypadku pocztowych jest to nieco inaczej opisane, ale nie będę się o tym tu rozpisywał.
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2014-07-05, 14:02, w całości zmieniany 1 raz  

czeskikret 

Otrzymał 227 piw(a)
Wysłany: 2014-07-05, 16:45   

Nie cytuj czegoś czego nie rozumiesz. A takie głupie bajki, że od 3 pokoleń czarne po czarnych z czerwonymi dawały czerwone to możesz mojemu 4 letniemu dziecku mówić, może by Ci uwierzył.

Nie zaprzeczyłem sobie tylko Ty nie zrozumiałeś.
Postaw piwo autorowi tego posta

czeskikret 

Otrzymał 227 piw(a)
Wysłany: 2014-07-05, 16:47   

Happek napisał/a:
czeskikret, genetyka działa wszędzie tak samo, ale "odcienie" koloru różnie wychodzą u różnych ptaków albo nie wiem jak to inaczej tłumaczyć, Zakonniczka Niemiecka żółta x czerwona zawsze wychodziła mi dębowa, felek żółty x czerwony nigdy, coś w tym jest i nie mówię o pojedynczych przypadkach bo jednych jak i drugi ptaków miałem w swojej hodowli mnogo i wielokrotnie tak się zdarzało.

To jest wszystko kwestią przodków.

ManiekP
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-07, 17:50   

czeskikret napisał/a:
Nie cytuj czegoś czego nie rozumiesz. A takie głupie bajki, że od 3 pokoleń czarne po czarnych z czerwonymi dawały czerwone to możesz mojemu 4 letniemu dziecku mówić, może by Ci uwierzył.

Nie ukrywam, że dość mocno zirytowała mnie ta Twoja wypowiedź. Bardzo śmiała. Powiedziałbym raczej - nazbyt śmiała. Reszty nie komentuję, bo jestem kulturalnym człowiekiem. Zaś jedno co mogę dopisać, to to, że jestem dla Ciebie obcym człowiekiem i apeluję o kulturę słowa. Możemy się w czymś nie zgadzać, mieć różne poglądy i różną wiedzę o gołębiach (a to już na pewno), ale kultura obowiązuje wszystkich, bez wyjątku. Z tego co widzę, jesteś tym typem ludzi, którym "nie wolno" się sprzeciwiać (autorytarne poglądy). Musisz się liczyć z tym, że są jednak ludzie, którzy mają swoją wiedzę i doświadczenie w hodowli, którzy nie pozwolą sobie na przyjmowanie chamskich zaczepek i obraz.

To, że czegoś nie widziałeś, to nie znaczy że tego nie ma. Ja przynajmniej potrafię czymś zaargumentować swoją wypowiedź. Ty zaś wolisz trwać przy swojej tezie, która może sprawdza się w hodowli pawików, nie przeczę. Bo jeśli chodzi o KB to niestety się mylisz. Najwyraźniej nie miałeś do czynienia z tą rasą, a i co za tym idzie - z wieloma innymi. Pisanie bajek to niestety nie moja "bajka", zbyt poważnym człowiekiem na to jestem, a i nie mam czasu na takie rzeczy. Dalej nie tłumaczę, bo osobiście na ludziach się poznałem i wiem z którymi można dyskutować poważnie, a z którymi lepiej nie wdawać się w rozmowy, by uniknąć ataku niepotrzebnych, niemiłych słów.

Kończąc zaś tą wymianę zdań, abyś zrozumiał coś jeszcze zadam Ci pytanie. Skoro twierdzisz, że po czarnym KB (od 3 pokoleń z czarnych) i czerwonym KB (od 3 pokoleń z czerwonych) nie wyjdą czerwone ( a i co za tym idzie - również czarne) to jakie wyjdą wg Ciebie i wg twojej dziwnej teorii? Umiałeś bezpodstawnie napisać, że ja cytuję coś czego nie rozumiem, więc okaż się swoją wiedzą i rzetelną odpowiedzią. Zakładam, że doczekam się powrotu teorii "o rzeczach niemożliwych". Z punktu widzenia wielu ludzi - nie ma takich rzeczy.
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2014-07-07, 17:55, w całości zmieniany 1 raz  

czeskikret 

Otrzymał 227 piw(a)
Wysłany: 2014-07-07, 20:24   

Ja wcale nie jestem niekulturalny, tylko nie lubię jak mi ktoś wmawia coś głupiego a jestem pewny że mam rację.

Nie napisałem że po takich gołębiach nie wyjdą czarne, owszem wyjdą i to w większości czarne i jeszcze jakieś, ale nie wiem jakieś. Na pewno nie wyjdą czerwone.

A napisałem żebyś nie cytował czegoś czego nie rozumiesz ponieważ nad kolorem żółtym i czerwonym recesywnym(a o takich mówimy) dominuje każdy inny kolor, a czy to jest pawik, krymek, czy dryjej nie ma najmniejszego znaczenia. Przeczytaj jeszcze raz swój cytat i zauważ, że jest napisane że przy recesywnym czerw i żółtym nie jest tak jak przy czerwono i żółto płowych.

ManiekP
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-07, 21:14   

czeskikret napisał/a:
Ja wcale nie jestem niekulturalny,

No tu to bym polemizował, ale niech tam.

czeskikret napisał/a:

tylko nie lubię jak mi ktoś wmawia

Niczego Ci nie wmawiam, bo i nie moja to cecha, ażeby na siłę coś komuś tłumaczyć. Jak to mówią - każdy ma swój rozum. Ja wiem swoje, Ty wiesz swoje.

czeskikret napisał/a:

coś głupiego a jestem pewny że mam rację.

Pewność siebie to mocna i dobra cecha, ale nie zawsze ma potwierdzenie w rzeczywistości.

Pisanie opowiadań mi nie w głowie. Pisarzem nie jestem. Za to piszę to, co wiem, i zarazem wiem co piszę. Napisałem to, co było u mnie, bo kol. Justyna prosiła o radę. A akurat tak się złożyło, że swojego czasu zajmowałem się hodowlą właśnie sztołsów, koroniarzy. Więc wiem jakich niespodzianek można się czasem dochować. U mnie nigdy nie było niebieskich, a jeden młody wyszedł właśnie niebieski. Po parze żółty & czarny uchowałem przyjemnego czerwonego i kawowego. Tak samo po wspomnianych wcześniej czarnych z czerwonymi wychodziły mi czarne, dębowe i czerwone z delikatnym dębowym nalotem. Nie musisz wierzyć. A tym bardziej ja nie muszę kłamać bo i nie mam o co, po co, a i dla kogo też nie.

"Widocznie są na tym świecie rzeczy, o których się nawet fizjologom nie śniło"
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2014-07-07, 21:23, w całości zmieniany 1 raz  

just 

Otrzymał 152 piw(a)
Wysłany: 2014-07-08, 11:09   

To się zaogniła dyskusja <lol>
Wyluzujcie :)
A tak ogólnie to dzięki za radę, ptaki już siedzą osobno, by się rozparowały ze starymi partnerami i myślę, że pod koniec tygodnia będę dopuszczać.
BTW choruję jeszcze na niebieskie ogonki ale chyba będzie mi ciężko coś wykrzesać z tych moich ptaszyn (za mała możliwość kombinacji) i skupię się na żółtym.
Mam za dużo pracy przy odbudowywaniu podstawowych cech rasowości KB, by łapać kilka srok za ogon.
Ostatnio przyglądałam się najstarszym młódkom, śmiem twierdzić z czystym sumieniem, że dwie pary przeze mnie złożone to strzał w dziesiątkę jeżeli odnieść się do budowy, ale to nie o tym tu temat <rotfl>

czeskikret 

Otrzymał 227 piw(a)
Wysłany: 2014-09-01, 20:01   

Próbował ktoś z was wyhodować mozaike? nie ważne w jakich kolorach. jeśli tak to z jakim skutkiem?

blue_bar_check.jpg
Plik ściągnięto 3240 raz(y) 40,78 KB

Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
EnteroPL
EnteroPL 
Hodowca

Wysłany: 2014-09-01, 20:11   

o sk***ysyn, pierwsze widzę ale to zaje* wygląda :O

olek 123 

Wysłany: 2014-09-01, 20:14   

dwa golebie ustawil kolo siebie i drugiego glowę w dól skierowal <wnerw> <nerwus>

EnteroPL 
Hodowca

Wysłany: 2014-09-01, 20:24   

jak tak teraz sie temu jeszcze raz przyglądam to faktycznie chyba tak jest :[

czeskikret 

Otrzymał 227 piw(a)
Wysłany: 2014-09-01, 20:43   

to zaden bajer

syrtyr 
-----

Otrzymał 238 piw(a)
Wysłany: 2014-09-01, 21:07   

to też bajer?

944937_400852846697089_2117937926_n.jpg
Plik ściągnięto 1215 raz(y) 44,32 KB

EnteroPL 
Hodowca

Wysłany: 2014-09-02, 14:58   

Takie cos łatwo można zrobić w Photoshop ;)

Rafal1903 

Otrzymał 59 piw(a)
Wysłany: 2014-09-02, 15:39   

Oj chyba jednak prawda :p
Ostatnio zmieniony przez Rafal1903 2014-09-02, 15:42, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu