Poprzedni temat «» Następny temat
Radek101

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2017-03-16, 19:12   Klucie się młodych z jaj

Golebie wysiaduja jajka młode zaczynają się kluc pęka skorupa. Ale młode nie dają rady się wykluc z jajka i zdychaja/zaduszaja się. . W niektórych przypadkach jest taka błona i nie dają rady wykluc się to może być nie dogrzane jajka. Ale jest też tak że jajko jest suchutkie w środku żadnej błony a młody nie daje rady wyjść. Wiecie może czemu tak się dzieje?
Postaw piwo autorowi tego posta

grzegorzk1979 
WL

Otrzymał 277 piw(a)
Wysłany: 2017-03-16, 19:42   

Może być masa powodów, począwszy od braku witamin, minerałów, przez niedogrzanie jajek a skończywszy na wadach genetycznych zarodka. U ilu par tak masz ? Ja u więcej niż jednej to albo zziębnięte, niedogrzane jajka i młode są drętwe albo brak podstawowych witamin i minerałów.
Podajesz jakieś witaminy i minerały ?

Radek101

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2017-03-16, 19:57   

Jeśli chodzi o witaminy i minerały grity to wydaje mi się ze mają wszystko co potrzeba. W tym roku to u pierwszej pary się zdarzyło reszta na dniach będę widział. Zajrzałem bo było już po czasie a skorup nie było jeden zaduszony w środku ad drugiemu jeszcze zdążyłem pomóc trochę, i myślę że będzie żył.

grzegorzk1979 
WL

Otrzymał 277 piw(a)
Wysłany: 2017-03-16, 21:49   

W takim razie myślę, że to wina pogody i temperatury. Jeszcze nie mamy zbyt ciepło żeby te młode były super witalne. Poobsrwuj, może to było incydentalne i wszystko będzie ok.

Radek101

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2017-04-07, 21:56   

Kolejne 3 pary pary jajek nie wyklulo się jajka popękane nawet dziub już widać i tyle nie wykluwaja się dwa się wyklulo to po 2 dniach zdechly.

skun871 
Krystian Hrycaj

Otrzymał 86 piw(a)
Wysłany: 2017-04-08, 09:56   

A ja ci radzę żebyś zapewnił spokój gołębiom, nie zagladaj tyle w gniazdo, nie dotykaj nie wyciągaj jaj, nie płosz gołębi i daj im spokojnie wysiedzieć i wygrzać jaja. Jak młody sie wykluje to też nie przeszkadzaj w papkowaniu. Zachęcam też do wykonania badań u weterynarza. Komplet badań to ok. 100zł i masz pewność, że są zdrowe lub będziesz wiedział na jaką chorobę i czym leczyć.
Na odległość nikt ci nie wywróży co jest powodem takiej sytuacji jak u Ciebie zachodzi.

Rafal1903 

Otrzymał 59 piw(a)
Wysłany: 2017-04-08, 10:08   

Moim zdaniem nie przygotowałeś gołębi do lęgów

Radek101

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2017-04-08, 17:43   

Nie przygotowałem to znaczy?

Radek101

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2017-04-08, 17:49   

Skun nie rozumie cię. Do jajek patrzę tylko po 5-6 dniach żeby mieć pewność że są dobre i na darmo nie siedzą. Czy to uważasz za ciągłe zagladanie w gniazdo i czy to w czymś przeszkadza? Bo moim zdaniem nie. Ploszyc gołębie w golebniku? One tak są uswojone że z ręki mogą jeść. I jak daje jeść rano i wieczorem i słyszą że idę z karmą to pędzą do mnie do drzwi więc nie sądzę żebym im ich ploszyl czy coś w tym stylu jak mówisz.

mich85

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2017-04-08, 18:06   

Radek101, podawałeś coś gołebiom przed legami od rzesistka ? Możliwe że masz rzesistka w stadzie po starych może nie byc oznak tego cholerestwa ale przenosi sie na młode nawet na te w jajkach dlatego młode zamierają w jajku lub nie maja sie siły wykluć i po wykluciu też będą padać.

Radek101

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2017-04-08, 19:05   

Dawalem bo z jednym golebiem miałem problem. Więc pomyślałem że wszystkim dam. Jakieś 2 miesiące temu. Miałem jednego podejrzanego zawiozlem do lekarza porobil różne badania wymazy kal itp. I wyszło że miał rzesistka i zapalenie płuc. Więc dałem jemu i reszcie gołębi.

mich85

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2017-04-08, 21:12   

Po leczeniu rzesistka robiłeś badania ?
Dwa miesiące to sporo czasu a to draństwo sie szybko rozwija i jeśli nie został do końca wytepiony to mogł sie znowu rozwinąć.
Przebadaj pod kontem rzesistka.
Będziesz wiedział na czym stoisz.
Podajesz grit mmk coś na lęgi?

Radek101

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2017-04-09, 09:13   

Nie robiłem po tym leczeniu mówiła że powinno być ok. No wiadomo że daje witaminy multiwitaminy drożdże grity dwa rodzaje. I mieszanka uzupełniająca. Po za tym czasem coś do wody. No i jeszcze pasze ale to wiadomo itp. Gołębie zamknięte mają woliere dużo ale wiadomo to nie pocztowe muszą mieć witaminy.

skun871 
Krystian Hrycaj

Otrzymał 86 piw(a)
Wysłany: 2017-04-09, 09:46   

Radek101 napisał/a:
I jak daje jeść rano i wieczorem i słyszą że idę z karmą to pędzą do mnie do drzwi więc nie sądzę żebym im ich ploszyl czy coś w tym stylu jak mówisz.

Może tutaj musisz się dopatrywać problemu, gołębie są głodne schodzą z jaj, schodzą z młodych i je zaziębiają, bo są głodne i nawet kilka minut na jedzenie sprawia, że jaja i młode są wychłodzone. Temperatury jeszcze nas nie rozpieszczają. Więc albo syp więcej ziarna, albo częściej karm gołębie. Dodam, że u mnie w czasie lęgów karma niemal non stop jest w karmniku. Mimo wszystko pokusiłbym się jeszcze raz o badania.

Radek101

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2017-04-09, 11:10   

Te co siedzĄ na młodych i jajkach to nie zchodźa nie ma szans. Pierwsze dni to wiadomo nie siedzą. dobrze ale później to już siedzą dobrze wiadomo jak u każdego.

Odpowiedz do tematu