Poprzedni temat «» Następny temat
Patryk2
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-13, 13:42   Młody hodowca

Witam wszystkich jestem nowy na forum i mam pytanie chciałbym hodować pawiki garlacze ale nie wiem za bardzo jak mój tata hoduje pocztowe i jaki duży golebnik na jakieś. 4-6 par czy takie gołębie wytrzymają w woilerze przez cały sezon? w co musze sie wyposażyć? Mówię od razu ze nie mam dużo kasy

Patryk2
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-14, 11:08   

Chodzi mi o wymiary i czy wystarczy 1mx1m no i woilera o podobnych wymiary czy może być na początek 50cmx50cm taka bardziej klatka narazie mam parę pawikow które niedługo będą mieć młode :)

Rafal1903 

Otrzymał 59 piw(a)
Wysłany: 2015-06-14, 12:36   

1m x1m to możesz sobie sracz postawić, a nie gołębnik :p

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Eniu
Polski Ryś 
Polski Ryś

Otrzymał 35 piw(a)
Wysłany: 2015-06-14, 18:52   

Przy gołębniku o rozmiarach 1x1 m będziesz miał strasznie ciasno, nie funkcjonalnie i nie wygodnie. Na początek gołębnik o wymiarach 2x3 m powinien wystarczyć, i do tego jakaś woliera jeżeli już koniecznie chcesz.
Wyposażenie to na pewno karmnik, poidło, cele lęgowe (żeby miały się gdzie lęgnąć) i tu podpowiem nie baw się w jakieś malutkie cele, dla pawików czy garłaczy przynajmniej 60-70 cm długie, 40 cm głębokie i tyle samo wysokie, lepiej zrobić mniej większych niż od groma malutkich, w którym ptakom będzie nie wygodnie siodełka spoczynkowe lub regał spoczynkowy i myślę że z takich najpotrzebniejszych rzeczy to na chwilę obecną tyle.
Postaw piwo autorowi tego posta

Patryk2
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-14, 19:10   

Wiecie ciężko zbudować duży golebnik gdy na podwórku są juz dwa duże a z tym ze 1x1 to chodzi ze będzie to pomieszczenie z celami i woilera też 1x1 to będzie 2x1

Krzysiek Wejfer 

Wysłany: 2015-06-14, 20:03   

To zabierzojcu 2 golebniki .nic mu sie nie stanie.ograniczy pocztowe to bedzie mial lepsze wyniki a Ty bedziesz mial 2 fajne dla rasowych.

Patryk2
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-14, 20:19   

2 mu nie zabiorę ale poproszę może da mi pół golebnika większego ale nie sądzę żeby mi dal

Polski Ryś 
Polski Ryś

Otrzymał 35 piw(a)
Wysłany: 2015-06-14, 22:25   

Wszystko się zgadza, tylko sam pomyśl jak będziesz się poruszał w tym gołębniku? Nie wypomnę tu o sprzątaniu czy nawet złapaniu gołębia, brak swobody ruchu. Może masz jakieś poddasze do zagospodarowania lub jakąś inną przestrzeń, bo według mnie pomysł z takim gołębnikiem to w późniejszym czasie klapa.
Postaw piwo autorowi tego posta

Patryk2
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-14, 23:02   

Jakbym miał jakieś pomieszczenia to nie pytał bym się jedyne co mam to stodoła ale jak tam zrobić podłogę? myszy tam nie ma bo kot przynosi 3 myszy dziennie
No mały ten golebnik ale ciężko zrobić większy tata by mi pomógł nawet ale matka z domu wypendzila hehe :p

Rafal1903 

Otrzymał 59 piw(a)
Wysłany: 2015-06-15, 16:10   

Z takim małym to się nawet nie baw, szkoda gołębi ;)

Odpowiedz do tematu