Poprzedni temat «» Następny temat
adon 

Otrzymał 34 piw(a)
Wysłany: 2014-06-26, 15:26   

Ja zrobiłem formę do misek gipsowych z kawałka blachy i formy do chleba. Blachę okręciłem w koło formy i skręciłem śrubą. Jedyna jej wada jest tak, że muszę załatać niewielką szczelinę plasteliną (by gips się nie wylał) i jak każdą formę trzeba myć po jej wykorzystaniu ( gips powinien przylegać i nie powinno nic zostać przyklejonego do matrycy, ale czasem smarując ją może zostać kawałek suchy, i wiadomo, że w tedy coś zostanie na formie). Mogę powiedzieć, że mam możliwość regulowania wysokości i grubości miski, ta którą tu pokaże jest trochę za cienka (zbrakło mi gipsu), ale gołębie jej na pewno nie zbiją.

P1100165.JPG
Miska i forma (wygląd od środka).
Plik ściągnięto 152 raz(y) 166,44 KB

P1100164.JPG
Miska i forma (widok z góry).
Plik ściągnięto 82 raz(y) 159,42 KB

P1100163.JPG
Miska gipsowa.
Plik ściągnięto 109 raz(y) 108,25 KB

Postaw piwo autorowi tego posta

syrtyr 
-----

Otrzymał 238 piw(a)
Wysłany: 2014-06-26, 21:51   

Robisz z samego gipsu, czy dodajesz piasek na wzmocnienie.

adon 

Otrzymał 34 piw(a)
Wysłany: 2014-06-26, 22:09   

Robię z samego gipsu. Piasek? Nie wiem, czy by się nie przyklejał do formy.
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
grzegorzk1979, Matiz
Matiz 

Otrzymał 113 piw(a)
Wysłany: 2014-06-27, 11:51   

Zrobił bym u ciebie zamówienie ale znając moje zgrabne ruchy prędzej czy puźniej bym mi się
potłukły :p :p

ManiekP
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-27, 18:58   

adon, jestem pod wrażeniem Twojej kreatywności i zaradności. Nie wpadłbym na pomysł ręcznego wykonywania misek lęgowych. Mógłbyś powiedzieć, jak one wyglądają od spodu? Tzn. czy spód jest pełny, czy formowany?

A u mnie tradycyjne rozwiązanie - ramki drewniane, które stosuję u siebie z powodzeniem. W czyszczeniu nie sprawiają żadnych problemów, a i się nie stłuką. Co najwyżej mogą spróchnieć, jak to drewno :)

adon 

Otrzymał 34 piw(a)
Wysłany: 2014-06-27, 19:49   

Matiz, jak by Ci się potłukły to dorobisz sobie nowe ;) Mogę Ci pożyczyć formę jak chcesz.

ManiekP, od spodu są one pełne. Szkoda mi kasy na zakup plastikowych misek, więc sobie wymyśliłem takie coś do robienia innych- gipsowych. Miałem przerobić te kupce plastiki, na takie formy, ale mają one za dużo otworów i by nie dało się ich wszystkich załatać jak trzeba.

syrtyr 
-----

Otrzymał 238 piw(a)
Wysłany: 2014-06-27, 21:46   

adon napisał/a:
Robię z samego gipsu. Piasek? Nie wiem, czy by się nie przyklejał do formy.

tak piasek. Mieszasz z gipsem i wlewasz. Po utwardzeniu są o wiele mocniejsze.

adon 

Otrzymał 34 piw(a)
Wysłany: 2014-06-27, 22:07   

syrtyr, jak będę miał czas to zrobię jedną na próbę.

Happek 

Otrzymał 310 piw(a)
Wysłany: 2014-06-27, 22:38   

A skąd bierzesz gips? Przecież na ulicy nie leży, miska nie całe 2zł pewnie a Ty pół tej kwoty wydasz na gips a 5 razy tyle zmarnujesz na robote.

"Tak to bywa, pies utonął-łańcuch pływa".

Moja Strona-Zapraszam!

Happek/Szaleniec

adon 

Otrzymał 34 piw(a)
Wysłany: 2014-06-27, 23:00   

Happek, racja, wiem, że za gips też trzeba płacić, ale jak nie mam co robić to robię gołębiom miski. Po co mam płacić te dwa złote za miskę, jak mogę zrobić taką samą za połowę ceny i w dodatku wiem z czego jest zrobiona. A w dodatku, jak się zrobi coś samemu to się lepiej o to dba.

Matiz 

Otrzymał 113 piw(a)
Wysłany: 2014-06-27, 23:07   

Hmm..no tak przemyśleć to wszystko to nie wiem czy za pół ceny wyjdzie. Cena gipsu i robocizna równa się kosztowi tych misek. Trzeba wziąć też pod uwagę, że nie każda wyjdzie. Tak naprawdę to koszt robienia ich samemu jest niewiele niższy od samego kupienia misek. A no i na koniec trza potrafić je zrobić nie każdy taki zręczny jest.

Happek 

Otrzymał 310 piw(a)
Wysłany: 2014-06-28, 08:07   

Matiz, koszt ich zrobienia to przekracza o wiele wiele wiele wiele koszt nowych misek, z czego one są tam zrobione to nie ma kompletnie znaczenia, raczej z radioaktywnego gipsu robione nie są bez jaj.
Do tego te prawdopodobnie są ciężkie problematyczne w przechowywaniu itd itp, moim zdaniem nie ma to jak plastiki, w myciu dezynfekcji przechowywaniu transporcie są o niebo lepsze.
Adon to że dbasz o coś co zrobisz lepiej to tylko Twoje nastawienie i to błędne :) Mi się tam dba o wszystko jednakowo bo wszystko to MOJE czy to zrobiłem czy kupiłem.

Moja Strona-Zapraszam!

Happek/Szaleniec

adon 

Otrzymał 34 piw(a)
Wysłany: 2014-06-28, 12:12   

Bo najlepiej jest powiedzieć, że się nie opłaca i wszystko kupować. Ja znam wiele babć co nawet ciasta kupują bo im się nie opłaca robić, a narzekają, że nie mają na leki. Jak ktoś ma kasę to kupuje, a jak ktoś jej ma nie za dużo to szuka oszczędności. Własna robocizna, kiedyś też to wliczałem, a że nie opłaca się robić tego, bo to czas zabiera, może się nie uda i trzeba będzie wyrzucić itp.. Znam taką osobę co robiła na polu koniem i nie miała czasu, teraz ma ciągnik i tyle samo pola, i jest ten sam problem. Ja tam wolę miski gipsowe i nic mojego zdania nie zmieni(są gusta i guściki, każdy ma to co uważa, że jest dobre dla niego i jego podopiecznych).
Odnośnie tego, że lepiej dbam o to co zrobię samemu to trochę, źle to ująłem. Fakt, nie znaczy, że jak za coś zapłaciłem to zaraz to zniszczę i wcale tego nie szanuję, bardziej mi chodziło o to, że jak coś się zrobi samemu to bardziej się to ceni, bo kupić to sobie można wszystko jak ma się kasę, a zrobić coś samemu nie każdy potrafi, tak samo jak nie każdy ma jakiś pomysł na zrobienie czegoś.

Happek 

Otrzymał 310 piw(a)
Wysłany: 2014-06-28, 13:20   

adon, prawdopodobnie jeszcze nie pracujesz więc tego nie rozumiesz o czym ja do Ciebie prawie, ja nie jestem bogaczem i nie zarabiam nie wiadomo ile i mimo to uważam że lepiej to kupić niż zrobić, bo w tym czasie co Ty to robiłeś to można by zarobić na 50 plastikowych misek lub zrobić coś innego ważniejszego, ja nawet budki kupiłem ostatnio chodź mam materiał, mam maszynę i wszystko aby te budki zrobić ale nad tymi budkami będę musiał przestać tyle czasu że więcej w tym czasie zarobie zostając w pracy i jeszcze mi materiał zostanie na co innego, dlatego będę nadal twierdził że się nie opłaca, gdybym był bezrobotny i nie miał co robić to bym siedział i te budki strugał ale tak to się kompletnie nie kalkuluje.
Twój przykład z traktorem i koniem jest kompletnie oderwany od realiów Naszej dyskusji.

Jeśli jeszcze tego nie zrozumiałeś to poświęcony czas jest najcenniejszą rzeczą i bardzo często nie warto go marnować.

Moja Strona-Zapraszam!

Happek/Szaleniec
Ostatnio zmieniony przez Happek 2014-06-28, 13:22, w całości zmieniany 1 raz  

adon 

Otrzymał 34 piw(a)
Wysłany: 2015-02-22, 20:17   

Słyszeliście może o odkażaniu misek gipsowych wapnem, poprzez zanurzenie miski na chwilę do wapna, po to by go szczelnie pokryło. Potem miski się suszy i jak wyschną to wstawia do cel. Czy taki sposób może być do odkażania, czy może przynieść więcej szkody jak pożytku?

Odpowiedz do tematu