Poprzedni temat «» Następny temat
just 

Otrzymał 152 piw(a)
Wysłany: 2013-01-30, 09:35   

U mnie, już to kilka razy pisałam, ale nie pamiętam czy tu czy na innych forach, pomógł PARASTOP zarówno w proszku jak i w płynie. Lek jest bardzo silny, więc trzeba go stosować rozważnie i pilnować dawek. Polecił mi go jedyny u nas hodowca pocztowych (okręg Koło) i po 7 dniach podawania jak reką odjął. Po salci zostały tylko wspomnienia. Tylko przy podawaniu tego leku (myślę jak przy każdych na salcię) trzeba zachować bezwzględną higienę w gołębniku, czyli sprzątanie 1,2x na dzień by ograniczyć do minimum kontakt leczonych ptaków z zakażonymi odchodami. Walenie w ptaki najróżniejszych leków, substytutów oraz wspomagaczy, bez odpowiedniego poziomu hgieny, przy salci to jak kopanie się z koniem, tyle, że to nie my cierpimy tylko nasze biedne ptaszyska.

jarek2610 

Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2013-01-30, 09:59   

just napisał/a:
pomógł PARASTOP

Ale jest dobry na wszystkie postaci salmonellozy ?
Postaw piwo autorowi tego posta

just 

Otrzymał 152 piw(a)
Wysłany: 2013-01-30, 10:23   

Wiesz co, nie odpowiem Ci na to pytanie dokładnie ale pamiętam, że miałam salcię ze zwykłymi objawami (biegunka,zmieniony koloryt kału, osowiałość itd...) oraz stawową (popuchnięte stawy skoków, stawu łokciowego + objawy powyżej). Na to mi pomógł. Postaci z obrzękami narządów wewnętrznych nie miałam, bo ptaki były badane przez weta i stwierdził, że tylko te dwie występują u mnie.
PARASTOP jest także lekiem na inne choroby, więc sądzę, że powinien dać sobie radę ze wszystkimi postaciami. Ale jedni piszą, że jak jest do wszystkiego to jest do niczego a drudzy, że to świetny lek.
Ja płaciłam za niego w sklepie z art. gołębiarskimi coś koło 18-20zł za buteleczkę.

grzegorzk1979 
WL

Otrzymał 277 piw(a)
Wysłany: 2013-01-30, 11:40   

jarek2610, na salmonelloze jelitową owszem ale na stawową juz nie bardzo. W ogóle stawowa się ciężko leczy. A ty masz u siebie salmo ? Czy chcesz podać Parastop, profilaktycznie ?

just 

Otrzymał 152 piw(a)
Wysłany: 2013-01-30, 11:55   

grzegorzk1979, wątpię, czy Parastop nadaje się na leczenie profilaktyczne... Ja osobiście bym nie polecała.

grzegorzk1979 
WL

Otrzymał 277 piw(a)
Wysłany: 2013-01-30, 12:10   

just, zacznijmy od tego, że w ogóle nie powinno się podawać leków profilaktycznie a paradoksalnie Parastop został stworzony niemal z myślą o profilaktyce dla hodowców głównie gołębi pocztowych. Każdy, kto śledzi moje wpisy wie, że ja jestem ostatni do stosowania leków profilaktycznie "na zaś"
Od tego są różne naturalne środki jak czosnek, wyciąg z oregano bardzo dobry na trawienie, kora dębu i inne.
Leki są od LECZENIA ! Kropka
Ostatnio zmieniony przez grzegorzk1979 2013-01-30, 12:12, w całości zmieniany 1 raz  

jarek2610 

Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2013-02-02, 16:12   

just napisał/a:
A ty masz u siebie salmo ? Czy chcesz podać Parastop, profilaktycznie ?

Jeden samczyk mi przychorował (siedzi trochę osowiały , ma napuszone pióra) zawiozłem go do lecznicy i wet dał mi Enrobioflox10%. On to daje na wszystko i zmieniam weta stąd moje zapytamie. W sumie wcześniej przy salmonellozie jelitowej Enrobioflox 10% pomógł.
Ostatnio zmieniony przez jarek2610 2013-02-02, 16:15, w całości zmieniany 1 raz  

Adam65 

Wysłany: 2014-05-15, 09:09   

Jak nie chcesz salmonellozy i innych syfów, bakterii to profilaktycznie zdezynfekuj gołębnik raz na jakiś czas. Problem z głowy! No i much o połowe mniej, a i zapach zdecydowanie lepszy ;)

NIE OSŁABIASZ WTEDY GOŁĘBI

preparat do suchej dezynfekcji LUBISAN, tani ale naprawde można śmiało polecać.

Zamówić możesz na ich stronie www.lubisan.pl

grzegorzk1979 
WL

Otrzymał 277 piw(a)
Wysłany: 2014-05-22, 13:00   

Adam65 napisał/a:
Problem z głowy!

Adam jak by sama dezynfekcja likwidowała problem salmonellozy i innych chorób to nie było by ww ogóle tematu :)

Odpowiedz do tematu