Znalezionych wyników: 53
Forum o gołębiach Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Kupie motyle warszawskie
michał85n

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 121

PostForum: Kupię   Wysłany: 2017-09-03, 14:26   Temat: Kupie motyle warszawskie
Kupie motyle warszawskie
Kolor - czarny
Płeć- pary lub pojedyncze sztuki,mogą byc młodziaki
Rok- 2017,2016,2016,
Cena - od 100 zł
Prosze o info na priv lub emeil nasilowskimichal@o2.pl
  Temat: Parowanie gnieździaków
michał85n

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 397

PostForum: Porady hodowlane   Wysłany: 2017-03-12, 22:56   Temat: Parowanie gnieździaków
Nie szukam nowych cech jedynie chce utrwalić rysunek jaki mają te ptaki.
Na kolejne ptaki chwilowo nie pozwalają finanse,wiec jak to jest z zalężaniem jajek i potomstwem ?
michał85n

PostForum: Porady hodowlane   Wysłany: 2017-03-12, 15:58   Temat: Parowanie gnieździaków
Syrtyr a chów wsobny gdy paruje sie matkę z synem lub ojca z córką dla uzyskania jak najlepszych cech ,gdzie pokrewieństwo też jest bliskie.
michał85n

PostForum: Porady hodowlane   Wysłany: 2017-03-12, 13:39   Temat: Parowanie gnieździaków
Witam wszystkich. Otóż mam pytanie chce sparować dwa gołąbki ,oba mają fajny rysunek i chciałbym taki rysunek utrwalić.
Jednak problem jest taki że gołąbki to gnieździaki czyli brat i siostra.
I mam troche obawy czy jajka będą zależone ?
I czy młode nie będą kaleki ?

Ps.
Przepraszam administracje za post w dziale off topić,jednak dopiero dzis odczytałem pocztę i maila z wyjaśnieniem dlaczego post w temacie o parowaniu został usunięty
Mój błąd.
  Temat: Oddam młodemu ,poczatkującemu hodowcy.
michał85n

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 604

PostForum: Sprzedam   Wysłany: 2017-02-12, 11:40   Temat: Oddam młodemu ,poczatkującemu hodowcy.
Oddam kilka sztuk gołębi w dobre ręce młodemu początkującemu hodowcy.
Rasa: Zakonnik niemiecki (czarne),mewka staroniemiecka ( czarne,perłowe),pocztowe białe,winery ( białe ,końcate) ,kilka pojedynczych sztuk innych ras.
Rok ur: Większość gołębi 2016r.
Ilość:około 20sztuk
Cena: za darmo
Odbior : osobisty ,Mazowsze okolice Siedlec
Zainteresowanych proszę o kontakt na priv.
Gołębie zdrowe odrobaczone zadbane.
  Temat: Rasotwórstwo hodowców w Polsce
michał85n

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 1324

PostForum: Rasy gołębi   Wysłany: 2017-01-30, 21:35   Temat: Rasotwórstwo hodowców w Polsce
Moje są bardzo podobne,jednak mają okrąglejszą głowę i większe łapcie.
Jednak kolor i nasycenie identyczne.
Adon ciężko sie hoduje gołębie gdy niema możliwości wprowadzenia świeżej krwi.
A takich blauwindrów w moich stronach jest mało.
michał85n

PostForum: Rasy gołębi   Wysłany: 2017-01-30, 20:37   Temat: Rasotwórstwo hodowców w Polsce
Adon w dziale rasy gołębi w temacie o blawindrach,ostatnia fota jest moja wstawiona cos okolo rok temu.
Są to dawne blauwindry które trzymał dziadek,ojciec i ja obecnie mam dwie parki z sentymentu.
michał85n

PostForum: Rasy gołębi   Wysłany: 2017-01-30, 20:23   Temat: Rasotwórstwo hodowców w Polsce
Panowie temat jak najbardziej mi bliski,szczególnie ubolewam nad tym co się stało z blauwindrem.
Kiedyś próbowałem coś robić w tym temacie,nawet nawiązałem kontakt z pewnym panem z Białegostoku .
Wymiana materiału trwała 3 sezony,ten pan przyjeżdzal do mnie odbieral gołąbki osobiście płacił i wszystko było ok.
Układ był taki że tworzymy blauwindry sredniodziobe.byłem u tego pana osobiście również po gołąbki.
Jednak w 3 sezonie gdy pojechałem po materiał hodowlany wręcz sie rozczarowałem.
Owy pan zaczął ciągnąć niby blauwindry krotkodziobe uzasadniając to tym iż hodowla blauwindra sredniodziobowego jest nie opłacalna.
Był jeszcze u mnie raz po blauwindry ale już nic nie dostał.
Moim zdaniem tworzenie nowych ras jest przede wszystkim uzasadnione zyskiem ze sprzedaży.
  Temat: temat lotek
michał85n

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 760

PostForum: Porady hodowlane   Wysłany: 2017-01-25, 18:15   Temat: temat lotek
Kiedyś jakieś 10 lat temu byłem fascynatem białogłówki gumbijskiej i każdy hodowca którego odwiedzałem po białogłówki mówił że powinny mieć po obu stronach po 7 białych lotek.
Wiem że ciężko jest uzyskać po obu stronach równą ilość lotek ale praca przy tych gołąbkach cieszy.
Jeszcze jak by Cie sie udało wyhodować białogłówki które wywracają lub łamią na ogon to już bedzie rarytas.
  Temat: co to za rasa? (znajda miała przymarznięte nóżki)
michał85n

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 778

PostForum: Rasy gołębi   Wysłany: 2016-12-19, 21:28   Temat: co to za rasa? (znajda miała przymarznięte nóżki)
Wygląda coś jak krymka ( gładka) kujawska.
  Temat: Katar
michał85n

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 9571

PostForum: Choroby gołębi   Wysłany: 2016-12-10, 21:17   Temat: Katar
U mnie historia miała ciąg dalszy,kilka dni po tym gdy zacząłem temat padł drugi gołąb.
Udałem sie do innego weta ( kobiety),odrazu przyjechała do mnie obejrzeć stado ,pobrała kał wymaz ,i próbki wysiewu z dzioba a także padłego ptaka na sekcje.
Otóż wyszła mykoplazma,dała doksycykline. Ido tego mentovet
Doksycyklina była podawana przez tydzień ,obecnie podaje mentovet ,dodatkowo atomizerem pryskam w gołebniku roztwór z mentovetu.
Póki co mija tydzień i zero oznak wydzieliny z dzioba jak również brak innych objawów.
michał85n

PostForum: Choroby gołębi   Wysłany: 2016-11-24, 21:17   Temat: Katar
Grzegorz gołębnik mam wybielony wapnem i czasami stosuje wirkon.
Słabo u mnie z angielskim jednak na opakowaniu jest jedynie zastosowanie ,przeciwskazania,i jak przechowywac ,składu nie widzę a ulotki też niema.
Syrtyr czasami w silne wiatry bywałem w gołebniku i nie czułem aż takiego przeciągu który by zaszkodził.
michał85n

PostForum: Choroby gołębi   Wysłany: 2016-11-24, 20:15   Temat: Katar
Grzegorz i co teraz robić,kupic coś na ornitoze i trzymać pod ręką w razie nawrotu choroby? Jaki antybiotyk byś polecił ?
michał85n

PostForum: Choroby gołębi   Wysłany: 2016-11-24, 20:07   Temat: Katar
Panowie sprzątam 3 razy w tygodniu ,wiec uwierzcie na słowo niema syfu.
Grzegorz skład ornisolu jest ,niestety nie po polsku .
michał85n

PostForum: Choroby gołębi   Wysłany: 2016-11-24, 19:13   Temat: Katar
Panowie potrzebuje porady bo się zrobiłem głupi.
Otóż gołębnik bez przeciągów z dobrą wentylacją z dostępem na woliere.
Obecnie pogoda jest zmienna i gołębie dostały kataru.
Cieżki oddech zatkane otworu nosowe i w nich biała wydzielina. Gołębie jadły,kał normalny.
Brak charczenia ,kaszlu ,drapania okolic dzioba lub oczu.
Po konsultacji z wetem gołębie dostały ornisol.
I po 3 dniowej kuracji ,katar minął.
Po dwóch tygodniach u jednego gołębia katar wrócił,wiec znów dostał ornisol i mu przeszło ,jednak po paru dniach katar wracał i tak trwało około miesiąca
Wczoraj gołąb juz był w ciężkim stanie zrobil sie apatyczny ,osowiały,ciężko oddychał aż mu całe wole chodziło ,ornisol nie pomógł dzis rano gołąb padł.
Jaka może byc tego przyczyna że katar powraca. I co robić w takich przypadkach?

Reszta gołębi zdrowa bez nawrotów kataru.

Strona 1 z 4
Skocz do: