Znalezionych wyników: 1160
Forum o gołębiach Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Kalendarz wystaw za granicą Polski w sezonie 2017-2018
grzegorzk1979

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 916

PostForum: Wystawy / Targi   Wysłany: 2017-08-25, 11:19   Temat: Kalendarz wystaw za granicą Polski w sezonie 2017-2018
Krystian zapomniałeś o najważniejszej :) Wystawa Czwórki Wyszehradzkiej Nitra 2017 25-26.1.2017 Wszak my należymy do grupy Wyszehradzkiej i wypadało by się tam pokazać :)
  Temat: Czerwona krosta w okolicach kloaki
grzegorzk1979

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 325

PostForum: Choroby gołębi   Wysłany: 2017-07-07, 22:03   Temat: Czerwona krosta w okolicach kloaki
to może być wszystko i nic. Jak możesz to zrób zdjęcie i wrzuć. Czy to jest twarde czy miekkie, czy daje się przesuwać ? Za mało szczegółów podałeś.
  Temat: ORNITOZA
grzegorzk1979

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 17332

PostForum: Choroby gołębi   Wysłany: 2017-05-23, 21:50   Temat: ORNITOZA
ewryler, Ameryki ten "artykuł" nie odkrył. Czy jest "fajnie" opisana tego bym nie powiedział. Straszenie ludzi chorobą odzwierzęcą jaką jest ornitoza bez podania szansy na jej złapanie od na przykład gołębi jest dużym nadużyciem. Jeżeli tak łatwo można by było złapać ornitozę od ptaków to hodowcy gołębi masowo by chorowali a hodowcy i pracownicy ferm drobiu mieli by ją wpisaną jako chorobę zawodową a tak nie jest.
Owszem należy utrzymywać czystość i higienę w gołębnikach oraz zalecane jest używanie odzieży ochronnej i masek ale nie popadajmy w paranoję.
A temat tu założony jest po to aby można było rozpoznać i prawidłowo leczyć ornitozę u gołębi a nie u ludzi :)
  Temat: Wystawa Krajowa 2017/2018
grzegorzk1979

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 682

PostForum: Wystawy / Targi   Wysłany: 2017-05-18, 22:28   Temat: Wystawa Krajowa 2017/2018
Krajowa młodych będzie w Kobylnicy koło Słupska jakoś na przełomie listopada z grudniem 2047 a krajowa starszych gołębi tradycyjnie w Kielcach w lutym 2018
  Temat: Ciemna plama na wolu
grzegorzk1979

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 505

PostForum: Choroby gołębi   Wysłany: 2017-04-26, 21:02   Temat: Ciemna plama na wolu
Trochę słabo na tym zdjęciu widać. To jest pod skórą czy na wierzchu ? Jest to ruchome ? Może stare coś połknęły i "nakarmiły" tym młodego. U mojego znajomego był przypadek, że młodego przy karmieniu napasły kulkami plastikowymi d strzelania.
  Temat: Cele lęgowe
grzegorzk1979

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 511

PostForum: Gołębniki   Wysłany: 2017-04-19, 21:23   Temat: Cele lęgowe
Keldi, do Syrtyr się zgłoś, może coś już robi na sprzedaż. A jak nie to chyba tylko Allegro Ci zostało
  Temat: king wysiaduje mlode po 5tyg znosi kolejne jaja porzuca mło
grzegorzk1979

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 775

PostForum: Porady hodowlane   Wysłany: 2017-04-19, 21:21   Temat: king wysiaduje mlode po 5tyg znosi kolejne jaja porzuca mło
klos1425, jak chcesz samca skasować i dać jej innego, to sparuj ją z tym drugim tradycyjnie zamykając je w jakiejś osobnej klatce. Teraz samica po pierwszych lęgach będzie chętnie powinna iść
w parę z byle wolnym samcem.
  Temat: wypadanie piór
grzegorzk1979

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 2170

PostForum: Choroby gołębi   Wysłany: 2017-03-21, 21:58   Temat: wypadanie piór
Może być świerzbowiec. Teraz jak go spryskałeś to czekaj na efekty. Przyglądaj się też innym ptakom. Jak piórka będą mu odrastać to możesz wyrwać mu jedno i zobaczyć jak wygląda stosina i czy pióro jest prawidłowo ukrwione. Wiem, że jest to trochę drastyczne ale warto sprawdzić.
  Temat: Targ Łosice
grzegorzk1979

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 5767

PostForum: Wystawy / Targi   Wysłany: 2017-03-21, 21:43   Temat: Targ Łosice
Mi też się nie chce wierzyć żeby gdzies był zkaza cofnięty. A już na pewno nie może go cofnąć wojewoda bo jest niejako pod miniestrem jeżeli chodzi o hierarchię. Ja już się nasłuchałem takich bajek na temat zakazu, że głowa mała :)
Jak chcę konkretną odpowiedź to dzwonię do ministerstwa i tam mam na bieżąco wiarygodne informacje :)
Krzysiek co do tcyh 6 tygodni od wykrycia ostatniego ogniska to też jest wielka ściema :)
Tak, jak pisałem już wczęsniej decyzję o cofnięciu zakazu podejmuje cała grupa speców na czele z ministrem i głównym weterynarzem kraju i nie ważne, kiedy było wykryte ognisko grypy.
grzegorzk1979

PostForum: Wystawy / Targi   Wysłany: 2017-03-17, 20:50   Temat: Targ Łosice
Krzysiek G, zaręczam Cię, że powiatowi weterynarze nie mają żadnej władzy co do cofnięcia zakazu. Zawsze decyzja zapada na samej górze :) Powiatowi mają obowiązek monitorowania i raportowania stanu rozwoju bądź cofania się choroby i tyle. Decyzje o zakazie podejmuje cała komisja jajogłowych z ministrem rolnictwa na czele :)
Co do lobby hodowców drobiu to wiem, że robią co mogą ale dopóki będą pojawiać się nowe siedliska grypy doputy nikt nie odważy się zakazu cofnąć.
A tak na marginesie to słyszałem, że niektórzy mają ubezpieczone stada i nie koniecznie zależy im na uchronieniu go przed grypą ale myślę, że są to tylko sensacje wyssane z palca.
mich85, koniecznie zdaj relację, bo jestem ciekaw. Ja dzisiaj miałem spotkanie z powiatowym wet. i stanowczo zaprzeczył żeby w jakiejkolwiek gminie dopuszczalny był handel jakimkolwiek ptactwem, bo kary dla zarządców są ogromne.
  Temat: Klucie się młodych z jaj
grzegorzk1979

Odpowiedzi: 14

PostForum: Porady hodowlane   Wysłany: 2017-03-16, 21:49   Temat: Klucie się młodych z jaj
W takim razie myślę, że to wina pogody i temperatury. Jeszcze nie mamy zbyt ciepło żeby te młode były super witalne. Poobsrwuj, może to było incydentalne i wszystko będzie ok.
grzegorzk1979

PostForum: Wystawy / Targi   Wysłany: 2017-03-16, 19:52   Temat: Targ Łosice
mich85, coś mi się nie zgadza, bo zakaz nadal obowiązuje. Niech ci ten pan na bramce da to na piśmie a założę się o litra że nie da, bo nie może. Zakaz nadal obowiązuje. U kolegi w Jastrzębiu zdroju na Śląsku też jest trgowisko gminne i administrator zezwolił na sprzedaż gołębi dopóki i on i sprzedający nie dostali mandatów.
U mnie też handlują z bagażników dopóki nie wpadnie straż miejska i nie wygoni. Ale jest komiczna sytuacja, bo jakoś dziwnym trafem do ósmej nikt nie kontroluje a co tydzień punkt ósma przyjeżdżają, nigdy wcześniej :)
Chyba któryś strażnik też hodowca jest :)
  Temat: Klucie się młodych z jaj
grzegorzk1979

Odpowiedzi: 14

PostForum: Porady hodowlane   Wysłany: 2017-03-16, 19:42   Temat: Klucie się młodych z jaj
Może być masa powodów, począwszy od braku witamin, minerałów, przez niedogrzanie jajek a skończywszy na wadach genetycznych zarodka. U ilu par tak masz ? Ja u więcej niż jednej to albo zziębnięte, niedogrzane jajka i młode są drętwe albo brak podstawowych witamin i minerałów.
Podajesz jakieś witaminy i minerały ?
  Temat: Motyl Polski "Widyn" - sprzedam
grzegorzk1979

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1660

PostForum: Sprzedam   Wysłany: 2017-03-11, 18:29   Temat: Motyl Polski "Widyn" - sprzedam
Odświeżam https://www.olx.pl/oferta...03-IDiGHfp.html
Możliwość dowozu po wcześniejszym kontakcie telefonicznym :)
  Temat: Problem z golebiem samcem
grzegorzk1979

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 1357

PostForum: Zachowanie gołębi   Wysłany: 2017-03-03, 22:04   Temat: Problem z golebiem samcem
Radek101, z którego miesiąca jest ten samiec. Może to późny młody i jeszcze nie dojrzał do rozrodu w 100% ?

Strona 1 z 78
Skocz do: