Znalezionych wyników: 28
Forum o gołębiach Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: KRAJOWA WYSTAWA KIELCE 28 - 29 stycznia 2017 roku.
Radek101

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 1423

PostForum: Wystawy / Targi   Wysłany: 2018-01-25, 08:48   Temat: Rer
Wybiera się ktoś z podkarpackiego na wystawę do Kielc i chętnie pojechał z kimś oczywiście za paliwo pieniądze pozdrawiam
  Temat: Przesyłki
Radek101

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 343

PostForum: Forum ogólne   Wysłany: 2017-07-24, 13:20   Temat: Przesyłki
Witam jak wyglądają przesyłki golebi za granicę ktoś może wie jak się wysyła?
  Temat: Problem z golebiem samcem
Radek101

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 1291

PostForum: Zachowanie gołębi   Wysłany: 2017-04-30, 19:07   Temat: Rer
Próbowałem jakieś cegły lub deski itp. Kłaść żeby jak samica siadzie to on był troszkę wyżej żeby po prostu wszedł na nią. Jakby to był słabym gołąb to bym się nie zastanawiał pozbylbym się go. Ale jest b.ładny szkoda mi go ;)
Radek101

PostForum: Zachowanie gołębi   Wysłany: 2017-04-30, 19:02   Temat: Rer
Tak mam kojec duży przeznaczony na obce gołębie lub mlodziki jest duży czlowiek spokojnie chodzi w nim. I był już raz tam z samica miały jajka. Ale tak samo się zachowuje samica siada a on podchodzi i i też siada tyłem na ziemi i po ziemi trze ogonem. Z golebiami myślałem że może będzie lepiej będzie. Ścigał samice pilnował i wogole ale nic. Niektóre samice potrafią skakać na samca i deptac. parę razy tak zauważyłem ale widocznie za mało ba są czyste jaja. Wysłałam bym film jak on się zachowuje ale niestety tylko zdjęcia można.
Radek101

PostForum: Zachowanie gołębi   Wysłany: 2017-04-30, 17:13   Temat: Rer
Próbowałem podobnie zamykać go na kilka dni żeby samicy nie widzial jak wpuscilem to był pobudzony od razu do deptania. Ale co z tego jak on zamiast samicy to po ziemi. Szkoda mi samca bo jest ładny młody i dużo zapłaciłem. Nie wiem ma jakiś uraz czy co. Tak to skacze grucha po golebniku a na samice nie potrafi wyskoczyć.
Radek101

PostForum: Zachowanie gołębi   Wysłany: 2017-04-30, 13:03   Temat: Rer
Ponawiam dalej pytanie może ktoś coś podpowie lub miał podobny przypadek. Samiec wciąż nie depcze samicy. Nie wiem mogę mu w jakiś sposób pomóc coś przerobić żeby mógł wejść na samice czy nic z tego już mu tak zostanie?
  Temat: Klucie się młodych z jaj
Radek101

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 631

PostForum: Porady hodowlane   Wysłany: 2017-04-09, 11:10   Temat: Klucie się młodych z jaj
Te co siedzĄ na młodych i jajkach to nie zchodźa nie ma szans. Pierwsze dni to wiadomo nie siedzą. dobrze ale później to już siedzą dobrze wiadomo jak u każdego.
Radek101

PostForum: Porady hodowlane   Wysłany: 2017-04-09, 09:13   Temat: Klucie się młodych z jaj
Nie robiłem po tym leczeniu mówiła że powinno być ok. No wiadomo że daje witaminy multiwitaminy drożdże grity dwa rodzaje. I mieszanka uzupełniająca. Po za tym czasem coś do wody. No i jeszcze pasze ale to wiadomo itp. Gołębie zamknięte mają woliere dużo ale wiadomo to nie pocztowe muszą mieć witaminy.
Radek101

PostForum: Porady hodowlane   Wysłany: 2017-04-08, 19:05   Temat: Klucie się młodych z jaj
Dawalem bo z jednym golebiem miałem problem. Więc pomyślałem że wszystkim dam. Jakieś 2 miesiące temu. Miałem jednego podejrzanego zawiozlem do lekarza porobil różne badania wymazy kal itp. I wyszło że miał rzesistka i zapalenie płuc. Więc dałem jemu i reszcie gołębi.
Radek101

PostForum: Porady hodowlane   Wysłany: 2017-04-08, 17:49   Temat: Klucie się młodych z jaj
Skun nie rozumie cię. Do jajek patrzę tylko po 5-6 dniach żeby mieć pewność że są dobre i na darmo nie siedzą. Czy to uważasz za ciągłe zagladanie w gniazdo i czy to w czymś przeszkadza? Bo moim zdaniem nie. Ploszyc gołębie w golebniku? One tak są uswojone że z ręki mogą jeść. I jak daje jeść rano i wieczorem i słyszą że idę z karmą to pędzą do mnie do drzwi więc nie sądzę żebym im ich ploszyl czy coś w tym stylu jak mówisz.
Radek101

PostForum: Porady hodowlane   Wysłany: 2017-04-08, 17:43   Temat: Klucie się młodych z jaj
Nie przygotowałem to znaczy?
Radek101

PostForum: Porady hodowlane   Wysłany: 2017-04-07, 21:56   Temat: Klucie się młodych z jaj
Kolejne 3 pary pary jajek nie wyklulo się jajka popękane nawet dziub już widać i tyle nie wykluwaja się dwa się wyklulo to po 2 dniach zdechly.
Radek101

PostForum: Zachowanie gołębi   Wysłany: 2017-03-24, 21:09   Temat: Problem z golebiem samcem
Skąd taka mysl? To z samcem jest problem. Samica niesie jaja i siedzi na nich a gdy przychodzi pora zmiany to schodzi a samiec grucha sobie. Jajka są dobre bo zabrałem im już druga parę jajek.
  Temat: wypadanie piór
Radek101

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 2023

PostForum: Choroby gołębi   Wysłany: 2017-03-24, 18:49   Temat: wypadanie piór
Ale jak nie mam pewności czy to te swierzbowiec bo nie byłem u weterynarza. To nie zaszkodzi?
Radek101

PostForum: Zachowanie gołębi   Wysłany: 2017-03-24, 11:09   Temat: Problem z golebiem samcem
Witam mam problem z drógim samce para zniesla drugi raz jajka i po raz drugi samiec nie siedzi na jajkach jak samica pójdzie to on wchodzi obok niej i chuczy. Samica z 15r. Samiec 16r. Wiem napiszcie ze młody przejdzie mu ale to już druga para jaj i widzę że samica jest zmęczona i straciła na wyglądzie a on znowu za nią łazi. Szkoda mi samicy.

Strona 1 z 2
Skocz do: