Znalezionych wyników: 1082
Forum o gołębiach Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Siatka
Krzysiek G

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 9673

PostForum: Gołębniki   Wysłany: 2018-03-17, 22:25   Temat: Siatka
Świetna siatka na woliery, pod jednym warunkiem - że ptaki będą na noc zamykane w innym pomieszczeniu, z którego wyjście do woliery zamknięte zostanie solidną kratą. W przeciwnym wypadku - w krótkim czasie będzie 'po ptokach". Siatka wykonana jest z cienkiego drutu, powlekający go plastik to zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi, nie drapieżnikami. Lis czy pies rozedrze ją bez trudu, natomiast dla kuny, która bez problemu rozszarpie o wiele solidniejszą siatkę, ta jest równie skutecznym zabezpieczeniem, jak karton czy firanka.
  Temat: Woliera
Krzysiek G

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 1951

PostForum: Gołębniki   Wysłany: 2018-03-17, 22:17   Temat: Woliera
Miałem, kupiłem w 2009 , też zielona, oczko 2,5 x 2,5 cm. Miała wytrzymywać kilkanaście lat, po trzech latach zaczęły się robić dziury, po następnych dwóch pruła się jak stara firanka. Sześć lat od zakupu nie został po niej nawet ślad. Kolega rok później kupił na targu grubszą, czarną , z oczkiem 4x4 cm i ma ją do dzisiaj. Wygląda, jakby była założona wczoraj. Nie wiem, może miałem pecha i trafiłem na wadliwą partię, ale jeszcze jeden kolega miał z siatka identyczną jak moja, taki sam problem. Góra 6 lat i po siatce. Rozpadła się w palcach pod dotknięciem.
  Temat: Turkot jemeński. Kumru
Krzysiek G

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 907

PostForum: Turkoty    Wysłany: 2018-03-10, 22:17   Temat: Turkot jemeński. Kumru
https://www.youtube.com/watch?v=gIh2GtzeKdM https://www.youtube.com/watch?v=u6cA77ESZCY https://www.youtube.com/watch?v=nFctbMm5bc4 Warto posłuchać. Niesamowite, że takie dźwięki wydają gołębie. Na dwóch ostatnich filmach słychać też gołębie gruchające normalnie, to chińskie lotne, także ciekawa i niemal nie znana w Polsce rasa.
  Temat: Turkot jemeński. Kumru
Krzysiek G

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 907

PostForum: Turkoty    Wysłany: 2018-03-10, 21:58   Temat: Turkot jemeński. Kumru
Ciekawe ptaszki, ich skala głosu i wydawane dźwięki są niesamowite.
  Temat: Trzymanie prostych gołębi z rasowymi? Co daje
Krzysiek G

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 391

PostForum: Porady hodowlane   Wysłany: 2018-02-24, 22:25   Temat: Trzymanie prostych gołębi z rasowymi? Co daje
Mnie bardziej zastanawia to "uczenie się" jednych gołębi od drugich. nie bardzo pojmuję, o co chodzi. Jeśli już, to mają duże szanse pomieszać się z rasowymi i wydać na świat kolejne pokolenie koków. Co do tych "skalniaków', to domyślam się, że chodzi raczej o "ratuszowce" , czyli zdziczałe , uwstecznione do formy pierwotnej mieszańce, bo gołąb skalny w naszej części europy nie występuje.
  Temat: KRAJOWA WYSTAWA KIELCE 28 - 29 stycznia 2017 roku.
Krzysiek G

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 1930

PostForum: Wystawy / Targi   Wysłany: 2018-01-21, 21:12   Temat: KRAJOWA WYSTAWA KIELCE 28 - 29 stycznia 2017 roku.
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Na pewno w niedzielę jest więcej zarówno sprzedających, jak i oferowanych ptaków, ale jeśli szukasz czegoś z najwyższej półki, to ze zbytem takich ptaków nigdy nie było problemu, więc jeśli sprzedający był na wystawie w sobotę i niedzielę, to najlepsze ptaki już w sobotę wysprzedał.
  Temat: Saint
Krzysiek G

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5173

PostForum: Strukturalne    Wysłany: 2017-12-30, 21:31   Temat: Saint
Nie jest to żadna tajemnica. Krzyżówki z turkotami, zwłaszcza z bucharskim, od lat stosują amerykańscy i arabscy hodowcy.
  Temat: Saint
Krzysiek G

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5173

PostForum: Strukturalne    Wysłany: 2017-12-29, 21:12   Temat: Saint
Widać że wzorem Arabów poszedł w krzyżówkę z turkotem, co najbardziej widać na ostatnim zdjęciu - postawa, struktura upierzenia. Szkoda że nie zostawił im goździka nad dziobem, jak mają ptaki z arabskich hodowli. Gdzieś kiedyś trafiłem też na lokowane, ale nie mogę linku odszukać.
  Temat: Ptasia grypa
Krzysiek G

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 535

PostForum: Inne   Wysłany: 2017-12-19, 21:31   Temat: Ptasia grypa
Nie wiem, ale nie są to drogie koszta. Odnośnie restrykcji przy hodowlach fermowych drobiu, to mój znajomy, którego rodzina od pokoleń hodowała gołębie, musiał je zlikwidować, bo wet nadzorujący jego fermę indyków kategorycznie mu to nakazał, pod groźbą zlikwidowania fermy. facet ze łzami w oczach przywiózł mi swoje gołębie i do dzisiaj je odwiedza, bo żal mu się z nimi rozstawać. Gołębnik miał jeszcze po ojcu, na strychu budynku gospodarczego, tuż przy domu, natomiast fermę ma z tyłu za budynkami, jakieś 100 m. dalej. Mimo to wet uparł się, że musi gołębie zlikwidować, bo - cytuję :' roznoszą salmonellę". Nie pomogło, że gołębie były stale zamknięte, nawet do woliery znajomy przestał je wypuszczać, wet się uparł i zagroził, że jeśli gołębie nie znikną, to zamknie fermę liczącą 40 tysięcy indyków, czyli zostawi rodzinę bez środków do życia i z kredytami, które jeszcze wnuki będą spłacać. inny przypadek - właściciel fermy drobiu - także indyków, z tej samej grupy producenckiej, wymusił na sąsiedzie mieszkajacym po drugiej stronie drogi, by ten zlikwidował gołębie, bo też wet się o nie czepiał. Sytuacja wyglądała podobnie, drobiarz przy domu ma budynki gospodarskie, za nimi pieczarkarnie, a indyki dopiero dalej z tyłu, od sąsiada realnie przeszło 250 m. Mimo to sąsiad dla świętego spokoju zlikwidował gołębie, a także kilka kurek, które - jak się okazało, też "stanowiły zagrożenie". tak więc dla hodowcy - hobbysty, położona w pobliżu , czy nawet w promieniu poniżej 3 km ferma drobiu, to nie tylko uciążliwe towarzystwo, ale też realne zagrożenie dla istnienia hodowli.
  Temat: Ptasia grypa
Krzysiek G

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 535

PostForum: Inne   Wysłany: 2017-12-12, 22:41   Temat: Ptasia grypa
Przed ptasią grypą zabezpieczeń praktycznie nie ma, gdy zaatakuje - to "po ptokach". W hodowlach drobiu, zwłaszcza na fermach, stosuje się dezynfekcję czy nie wpuszcza osób postronnych, ale to raczej "dla spokoju sumienia", bo zabezpieczyć fermy przed grypą praktycznie się nie da. Odnośnie gołębi, są to jedyne bodajże ptaki, w niemal 100 % na ptasią grypę odporne. Przeprowadzono kiedyś badania i spośród grupy testowej, której celowo zaszczepiono wirus, jedynie nieliczne osobniki zachorowały, a i te nie zarażały innych. Inna rzecz, że gołąb to ptak i jako ptak podlega określonym przepisom odnośnie zwalczania ptasiej grypy. Tak więc, jeśli masz pecha posiadać gołębnik w promieniu 3 kilometrów od ptasiej fermy, to musisz się liczyć z tym, że gdyby na fermie wykryto wirusa, to automatycznie "faceci w czerni" mogą ( choć nie muszą) zlikwidować wszystkie ptaki w tym właśnie okręgu. Paść więc może i na Twoje gołębie, nawet gdy będą zdrowe, a teoretycznie mają też prawo eksterminować na przykład mieszkającej w pobliżu babci kilka kurek, a nawet i kanarka, przebywającego stale w klatce w mieszkaniu.
  Temat: Gołębie nie zajmują cel lęgowych
Krzysiek G

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 601

PostForum: Porady hodowlane   Wysłany: 2017-06-15, 20:44   Temat: Gołębie nie zajmują cel lęgowych
Może powodem jest to, że cele lęgowe są nowe, jeszcze nie 'obfajdane'. Też tak miałem, gdy dobudowałem w gołębniku nowy regał. W starym regale wojna o cele, a w nowym tylko jedna zajęta i to dopiero po 3 tygodniach.
  Temat: king wysiaduje mlode po 5tyg znosi kolejne jaja porzuca mło
Krzysiek G

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 883

PostForum: Porady hodowlane   Wysłany: 2017-06-12, 20:23   Temat: king wysiaduje mlode po 5tyg znosi kolejne jaja porzuca mło
Ja bym się raczej dopatrywał problemów medycznych, niż genetycznych. Może gołębie są nosicielem jakiegoś wirusa czy zjadliwej bakterii, np. koli lub salmonelli. Robiłeś badania pod tym kątem? Mogą tez być zainfekowane jakimiś robalami, które dorosłych nie zamęczą, ale przekazane na potomstwo mogą powodować jego padanie. Możliwości jest kilka, najpierw starałbym się wykluczyć te natury medycznej, zanim przyjdzie się zająć problematyką genetyczną. W tym drugim przypadku pomóc może zmiana partnera, ale jeżeli to jakaś infekcja, to młode mimo zmiany partnera padały będą nadal. Zresztą wady genetyczne raczej powodować mogą deformacje fizyczne ( krzywe mostki, dzioby, palce) niż padanie młodych. Typowy gen letalny powodował by zamieranie jajek lub młodych tuż po wykluciu, ewentualnie podczas klucia.
  Temat: "Ścina" - co to znaczy?
Krzysiek G

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 6742

PostForum: Porady hodowlane   Wysłany: 2017-05-25, 20:26   Temat: "Ścina" - co to znaczy?
Widzę że się nie zrozumieliśmy. Staram się pisać poprawnie po polsku, ale się powtórzę - białogony psują lot, gdy są hodowane w czystej rasie, dlatego, by tego nie robiły, osobniki hodowane do lotu zawsze łączono w parę ze srebrniakiem lub murzynem. Zupełnie inna sprawa - lot samych białogonów, o wiele ciekawszy niż srebrniaków czy innych ras, problem w tym, ze takich lotów już poza może Warszawą praktycznie się nie spotyka. Nie są to tylko moje spostrzeżenia, chociaż białogony hoduję od lat. Wyczerpująco temat opisał znakomity warszawski hodowca p. Jerzy Szawiel w swoim artykule o białogonach polskich, jaki ukazał się kiedyś na łamach "Woliery". Nie pamiętam teraz, który to numer, mam go w domu. Odnośnie lotu srebrniaków także pojawiło się w prasie dawniejszej i nowszej wiele ciekawych artykułów. To że stado nie da rady zatoczyć ósemki, jeśli na każdym jej szczycie nie wykona zwrotu, jasne jest dla każdego, kto kiedykolwiek taki lot widział. Problem w tym, że dzisiaj zobaczyć taki lot to już niezwykła rzadkość. Bardzo prawdopodobne, że jest to skutek ganiania srebrniaków z innymi rasami, nie posiadającymi zdolności robienia zwrotów, jakimi są m.in. budapeszty. Coś za coś. Urozmaicenia lotu o inne, latające innym stylem rasy, do tego prowadzą, że każda z nich z czasem dostosowuje swój lot do innych.
  Temat: "Ścina" - co to znaczy?
Krzysiek G

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 6742

PostForum: Porady hodowlane   Wysłany: 2017-05-24, 20:54   Temat: "Ścina" - co to znaczy?
mam na ten temat nieco odmienny pogląd. Budapeszty w czystym locie owszem - jako wyczynowce. Jeśli nie są trenowane do lotów konkursowych, wielu hodowców stosuje je do lotu mieszanego, złożonego z różnych ras. Odnośnie zwrotów w czasie lotu, to właśnie budapeszty należą do ras, które w locie ich nie wykonują, zwroty w locie są domeną tiplerów zagłębiowskich, srebrniaków i białogonów polskich. Zwłaszcza te ostatnie robią nie tylko zwroty, ale w czasie lotu tuż po zwrocie odbijają w bok , psując szyk stada. Z tego powodu białogony trzymane do lotu jako "kolor" dobierane są do pary ze srebrniakami lub przedstawicielami innych ras, co do pewnego stopnia ogranicza ich zamiłowanie do odbijania po zwrocie. właśnie te zwroty, przez śląskich hodowców tiplerów zagłębiowskich nazywane "frontowaniem" ( czyli zwrotem całego frontu stada) , są domeną ras lotnych polskich i niektórych rosyjskich ( krużastych i innych tarczowych lotnych). Jedynie wykonanie ostrego zwrotu całego frontu stada może spowodować, że stado zamiast regularnie krążyć wykonuje ósemki.
  Temat: Gołębnik na poddaszu
Krzysiek G

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 682

PostForum: Gołębniki   Wysłany: 2017-05-23, 20:35   Temat: Gołębnik na poddaszu
Sama podbitka niewiele pomoże, trzeba by przestrzeń wypełnić wełną mineralną. Wtedy była by już w miarę solidna izolacja. Moim zdaniem o wiele groźniejsze są jesienne słoty i związana z tym wilgoć, mam na myśli wilgotne powietrze zalegające na strychu podczas deszczowej pogody, gdy padać będzie przez kilka dni. Dobra , profesjonalna wentylacja poradziła by z tym sobie, niestety ja takiej nie mam.
 
Strona 1 z 73
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright 2016 by RasoweGolebie.pl